مشکی

تزریق بوتاکس در اصفهان

از جمله پروسه های بسیار محبوب برای جوانسازی در میان خانم ها و آقایان تزریق بوتاکس می باشد ، از آنجایی که این پروسه در رفع چین و چروک و خطوط صورت کاربرد فراوانی دارد و از ایجاد چین و چروک های عمیق جلوگیری می کند ، در بسیاری از افراد جوان نیز محبوبیت دارد. تاثیرگذاری سریع ، کوتاه بودن دوره نقاهت و ریکاوری آسان از مزیت های دیگر بوتاکس می باشد. با وجود محبوبیت و فراگیر شدن این پروسه ممکن است همچنان سوالات و دغدغه های بسیاری در این خصوص وجود داشته باشد ، همچنین برخی نکات بسیار مهم در رابطه با تزریق کردن بوتاکس وجود دارد که افراد نسبت به آن بی توجه هستند ؛ از این رو در این مقاله از دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در اصفهان ، تلاش شده است به تمامی سوالات و دغدغه های شما عزیزان در این راستا پاسخ داده شود.

تزریق بوتاکس در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

تزریق بوتاکس چه کاربردهایی دارد ؟

هرچند که بیشترین کاربرد این ماده در موارد زیبایی است اما امروزه از تزریق کردن بوتاکس در موارد درمانی نیز استفاده می کنند که از جمله این موارد می توان به کنترل تعریق در زیر بغل و دست ها ، کنترل سردردهای میگرنی اشاره نمود. از بین بردن خطوط دور چشم و پیشانی ، بالا بردن نوک بینی و گوشه لب ها ، محو کردن خطوط دور لب و خط خنده ، لیفت کردن و شکل دادن به ابروها ، از بین بردن خطوط عرضی و عمودی گردن از کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس در اصفهان با دکتر ایرجی ؛ می باشد که در ادامه به توضیح هریک از این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

بالا بردن نوک بینی با تزریق بوتاکس

خطوطی روی بینی قرار دارند که به بالا بردن بینی و همچنین بوییدن کمک می کنند ، با تزریق کردن بوتاکس به این نقاط علاوه بر از بین بردن خطوط اطراف بینی ، می توان ظاهر بینی را نیز تا حدودی بهبود بخشید ، همچنین تزریق این ماده به نوک بینی موجب می شود تا کمی از حالت طبیعی ، سربالا تر به نظر برسد ، دقت داشته باشید که تغییراتی که با تزریق این ماده ایجاد می شوند ، موقت هستند و تنها تاثیرات بسیار جزئی روی بینی ایجاد می کنند ، بنابراین اگر قصد ایجاد تغییرات وسیع و دائم روی بینی خود دارید ، بهترین گزینه برای شما جراحی بینی در اصفهان است.

برطرف کردن خطوط پیشانی با بوتاکس

با افزایش سن ، خطوط پیشانی ، بیشتر نمایان خواهند شد ، ظاهر شدن این خطوط موجب می شود تا چهره خسته و پیرتر از گذشته به نظر برسد ، توصیه ما به شما این است که زمانی که متوجه پیدایش این خطوط می شوید ، برای تزریق بوتاکس در اصفهان با دکتر ایرجی اقدام نمایید ؛ چرا که عمیق شدن این خطوط درمان شما را دشوار و پیچیده تر خواهد کرد. به جز سن ، مواردی مثل استعمال دخانیات ، نوشیدن الکل ، ژنتیک ، آسیب دیدگی های ناشی از نور خورشید ، نداشتن روتین پوستی مناسب نیز در بروز چین و چروک و خطوط صورت و پیشانی تاثیر دارند. لازم به ذکر است که در مواردی که میزان چروک های پوستی شما عمیق باشد ، تزریق کردن بوتاکس تنها منجر به محو شدن این خطوط خواهد شد و نمی تواند آن ها را به صورت کامل از بین ببرد.

 تزریق بوتاکس چه تاثیری روی زیبایی چشم ها دارد ؟

به کمک تزریق botox می توان به ابروها شکل بهتری بخشید و آن ها لیفت نمود ، همچنین از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم به کمک تزریق این ماده در نهایت موجب می شود تا چشم ها شاداب تر و زیباتر از گذشته در چهره نمایان شوند. برخی از افراد به صورت مادرزادی ابروهای افتاده ای دارند ، از طرفی با افزایش سن نیز ، ابروها دچار افتادگی می شوند ، با انجام این پروسه زیبایی در بازه زمانی کوتاه و بدون تهاجم می توانید ابروهای خود را لیفت کرده و از زیبایی چهره و چشم های خود نهایت لذت را ببرید. گاهی با ایجاد برخی تغییرات کوچک ، چهره با جذابیت و زیبایی بیشتری همراه می شود ؛ به شرطی که این تغییرات درست و اصولی و زیر نظر پزشک متخصص انجام شوند.

تزریق بوتاکس در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

معرفی برندهای معروف و معتبر بوتاکس

یکی از متداول ترین سوالات افرادی که قصد انجام تزریق بوتاکس در اصفهان را دارند ، این است که کدام برند بوتاکس بهتراست ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت با توجه به افزایش تقاضا و محبوبیت تزریق بوتاکس ، امروزه شرکت های زیادی اقدام به ساخت و تولید این ماده کرده اند که هر کدام با ویژگی های خاصی همراه است یکی از قدیمی ترین ، معروف ترین و محبوب ترین برندها ، BOTOX می باشد که موجب شده است این پروسه جوانسازی که به کمک سم بوتولینیوم انجام می شود ، به این نام شناخته شود. متاسفانه این برند در کشور ایران به سختی یافت می شود ؛ از این رو در ادامه به معرفی برندهای معروف و معتبر دیگر خواهیم پرداخت :

دیسپورت Dysport : این محصول جنبه درمانی و زیبایی داشته و از سم بوتولینیوم نوع A ساخته شده است. بوتاکس دیسپورت محصول شرکا گالدرما انگلستان بوده و از جمله برندهای بسیار محبوب در دنیا به شمار می آید. این برند را می توان از بهترین محصولات برای از بین بردن خطوط پیشانی و ابروها دانست. تزریق این ماده بیش تر از چند دقیقه زمان نمی برد و نتایج آن بعد از گذشت چند هفته پدیدار می شود. ماندگاری نتایج این محصول نیز حدود 3 الی 4 ماه می باشد که برای افزایش ماندگاری می توانید بعد از گذشت 4 ماه ، مجدد اقدام به تزریق این ماده نمایید.

مسپورت MASPORT : از دیگر برندهای معتبر و محبوب برای تزریق بوتاکس در ایران ، برند مسپورت می باشد که دارای تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت است. این محصول تولید ایران بوده و با محصولات خارجی و با کیفیت رقابت دارد. قیمت مناسب و عوارض جانبی کم ، تاثیرگذاری سریع در مدت 10 روز و ماندگاری طولانی مدت تا 6 ماه را می توان از مزیت های این برند دانست.

زئومین Xeomin : از جمله برندهای معتبر و مورد تایید در این زمینه می توان به زئومین اشاره نمود که نتایج آن پس از 10 روز نمایان می شود و حدود 3 الی 6 ماه ماندگاری دارد. تزریق این ماده در مدت 10 الی 20 دقیقه و به کمک بی حسی موضعی انجام می شود.

تزریق بوتاکس در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس چه می باشد ؟

  • لازم است از مصرف سیگار و دخانیات تا دو هفته پرهیز نمایید. دقت داشته باشید که مصرف این مواد خود منجر به پیری پوست خواهد شد و می تواند نتایج پروسه زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهید ، بنابراین برای افزایش شادابی و جوانی پوست پیشنهاد می شود مصرف دخانیات را برای همیشه ترک کنید.
  • بهتر است از حمام کردن و شستن صورت تا یک روز بعد از انجام این فرایند خودداری نمایید.
  • از قرار گرفتن در برابر آفتاب پرهیز کنید.
  • از دستکاری کردن و ماساژ نقاطی که تزریق بوتاکس انجام شده است ، خودداری نمایید.
  • از انجام ورزش و سایر فعالیت های سنگین تا یک روز خودداری کنید.
  • خوابیدن تا چند ساعت بعد از تزریق botox توصیه نمی شود.

مناطق پر خطر برای تزریق بوتاکس کدام است ؟

هر چند که تزریق این ماده با مزیت های زیادی همراه است ، اما اگر به اشتباه به برخی نقاط تزریق شود ، موجب می شود تا عضلات به خوبی منقبض نشوند و مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید. به صورت کلی تزریق این ماده روی ابروها ، اطراف بینی و دهان ، روی پلک ، زیر لب پایین و گونه ها پیشنهاد نمی شود و می توان این نقاط را از پرخطرترین نقاط برای تزریق کردن بوتاکس دانست ؛ دقت داشته باشید که تزریق این ماده به نقاط مذکور نیازمند دقت و مهارت بالایی می باشد و هرگونه اشتباه می تواند منجر به فلج شدن دهان و یا اختلال در تکلم افراد شود.

تزریق بوتاکس در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

مدت زمان ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس

بوتاکس زدن یکی از روش‌های محبوب درمانی و زیبایی است که برای کاهش چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، مدت زمان ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به عوامل موثر و تاثیرگذار بر مدت زمان ماندگاری اثرات بوتاکس اشاره خواهیم کرد :

  1.  جنس بوتاکس : در بازار ، برندها و انواع مختلفی از بوتاکس وجود دارد. این نوع از بوتاکس ها دارای ماده فعال با کیفیت و غلظت متفاوتی هستند که این موضوع می‌تواند بر مدت ماندگاری اثرات این روش جوانسازی تاثیر داشته باشد.
  2. منطقه درمانی : مدت زمان ماندگاری بوتاکس به منطقه یا محل انجام تزریق نیز بستگی دارد. مناطقی مانند پیشانی و چشم ها معمولاً دارای ماندگاری طولانی‌تری هستند ، در حالی که ماندگاری بوتاکس در مناطقی مانند لب ها ممکن است با ماندگاری کمتری همراه باشد.
  3. میزان واحد تزریقی : مدت زمان ماندگاری بوتاکس به میزان واحدهایی که تزریق می‌شود نیز بستگی دارد. هرچه میزان دوز تزریقی بیشتر باشد ، ماندگاری آن به مدت زمان بیشتری افزایش می‌ یابد.
  4. تفاوت های فردی : پاسخ بدن هر فرد ممکن است در واکنش به بوتاکس متفاوت باشد. مواردی مانند سن ، سلامت کلی ، ژنتیک ، وضعیت پوست و مشکلات پزشکی می ‌توانند در ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس تأثیر گذار باشند. برخی افراد ممکن است اثرات بوتاکس را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند ، در حالی که در برخی دیگر ممکن اثرات بوتاکس به سرعت ازبین برود.

معمولاً ، اثرات تزریق بوتاکس در بازه زمانی 3 تا 6 ماه دوام می‌آورند. پس از آن ، نیاز است تزریقات جدیدی انجام شود تا به طور مداوم این اثرات حفظ شوند. اما برای برخی افراد ، ممکن است اثرات بوتاکس کمتر یا بیشتر از مدت زمان بیان شده باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها