مشکی

جراحی بینی استخوانی در اصفهان + نمونه کار

یکی از محبوب ترین فرم های بینی که در پروسه جراحی بینی در اصفهان با نتیجه ای بی نظیر همراه است ، بینی استخوانی می باشد. عمل بینی استخوانی با وجود پوستی نازک ، استخوان هایی مقاوم یک فرایند جراحی فوق العاده بوده ، که در آخر با رضایت زیبا جو همراه است. این دست از بینی ها دارای عملکرد منحصر به فرد می باشند که برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی استخوانی و دیدن نمونه کارهای بیشتر در این زمینه ، می توانید مطلب تهیه شده توسط دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح بینی در شهر اصفهان را مطالعه کنید.

جراحی بینی استخوانی - دکتر نیلوفر ایرجی

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

برای آن که با پروسه جراحی بینی استخوانی در اصفهان با دکتر ایرجی آشنا شوید ، لازم است بدانید که بینی با ساختار استخوانی چگونه است. این دسته از افراد با قوز زیاد ، فرم منحنی و استخوانی باریک و پوستی نازک مواجه هستند ، بینی آن ها انعطاف پذیر بوده اما ساختار استخوانی کاملا مقاوم دارند ، همچنین پره های بینی کوچک و باریک می باشند.

چه عواملی سبب می شود تا بینی استخوانی شود ؟

علت اصلی استخوانی شدن بینی افراد ، وراثت می باشد. اما رشد بیش از حد استخوان ، وارد شدن ضربه ای شدید به بینی نیز می تواند در این امر تاثیر گذار باشد که برای ترمیم و بهبود آن لازم است جراحی بینی استخوانی در افراد با اصلاح فرم بینی انجام شود.

عمل بینی استخوانی در اصفهان

بینی های استخوانی به طور طبیعی و به خودی خود دارای پوستی نازک می باشند ، که به بهترین جراح بینی اصفهان ؛ دکتر ایرجی ، کمک می کند تا استخوان بینی را در زمان عمل به مقدار لازم بتراشد تا نتیجه ای شگفت انگیز از جراحی بینی استخوانی در اصفهان به دست آید. با توجه به پیچیدگی بسیار کم این نوع بینی ، نتایج حاصل از عمل بینی استخوانی بسیار مطلوب تر از نوع گوشتی خواهد بود. در این نوع عمل بینی قسمت هایی از استخوان و غضروف برداشته شده و ابعاد سوراخ های بینی متناسب با دیگر اعضای صورت تنظیم می شوند.

همچنین جراح بینی خوب در اصفهان با استفاده از ابزار های مخصوص برای شکستن و خورد کردن استخوان بینی برآمدگی های موجود را از بین می برند. همانطور که اشاره کردیم یکی از ویژگی های بینی استخوانی انعطاف پذیری بالای آن ها می باشد. بنابراین جراحی بینی استخوانی چالش های کمتری داشته اما نتایج نهایی بسیار بهتری به نسبت نوع گوشتی خواهد داشت. پزشک در عمل بینی استخوانی در اصفهان ، تمرکز اصلی خود را بر روی پل بینی زیبا جو می گذارد و بسته به نوع بینی غضروف را کم یا زیاد می کند.

نمونه کار عالی از عمل بینی استخوانی با دکتر ایرجی

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

تکنیک های بکار برده شده در عمل بینی استخوانی

رینوپلاستی باز

پروسه جراحی بینی استخوانی در اصفهان با تکنیک باز شامل ایجاد برش در امتداد عرض کلوملا و بلند کردن پوست از ساختار استخوانی می باشد. این پروسه دارای مزایای فوق العاده ای بوده که از جمله آن می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 • با وجود دید بیشتر پزشک ، مشکلاتی همچون عدم تقارن بسیار به ندرت رخ خواهد داد.
  در صورتی که عمل بینی استخوانی از نوع ترمیمی باشد ، این تکنیک بسیار موثر و مفید خواهد بود.
 • در رینوپلاستی بینی استخوانی به روش باز غضروف ها و دیگر اعضای داخلی بینی در معرض دید بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در اصفهان بوده که سبب ساده تر شدن انجام اقدامات خواهد شد.
 • با توجه به افزایش دید بهتر جراح خوب و ماهر در اصفهان ، به راحتی می توان غضروف نوک بینی را اصلاح کرد.
 • پروسه پیوند غضروف ، به طور کاملا شایع در جراحی به روش باز انجام می شود ، زیرا جراح کنترل بیشتری بر نحوه کار گذاشتن گرافت ها خواهد داشت.

 رینوپلاستی بسته

این تکنیک در مواقعی که لازم است تغییرات از داخل سوراخ های بینی صورت گیرد از جانب جراح خوب و حاذق اصفهان ، دکتر ایرجی ، مورد استفاده قرار می گیرد. این روش کم تهاجم بوده و در مواقعی که مشکلات بسیار جزئی باشد با ایجاد برش هایی در داخل حفره بینی انجام می شوند. از جمله مزایای جراحی بینی استخوانی به روش بسته می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان بروز زخم بسیار کمتر از تکنیک باز می باشد.
 • زمان مورد نیاز در روش بسته به نسب باز کمتر خواهد بود.
 • میزان کبودی ف تورم و دوره نقاهت بسیار کم خواهد بود.
 • برشی در کلوملا ایجاد نشده و پوست بینی زیبا جو از ساختار استخوانی جدا نمی شود.
جراحی بینی استخوانی - دکتر نیلوفر ایرجی

هدف زیبا جو از جراحی بینی استخوانی در اصفهان چیست ؟

 • تغییر ساختار بینی
 • صاف کردن تیغه بینی
 • رفع انحراف استخوان بینی
 • بر طرف کردن مشکلات تنفسی
 • ایجاد تقارن میان اعضای صورت و بینی

میزان موفقیت رینوپلاستی بینی استخوانی چقدر است ؟

هر چه استخوان بینی افراد مستحکم تر باشد و پوست نازک و بدون چربی داشته باشد نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش خواهد بود. بر خلاف بینی های گوشتی که چربی بسیار زیادی داشته و استخوان آن بسیار ضعیف است جراحی با پیچیدگی های بسیار زیاد همراه می باشد.

 

کدام نوع فرم بینی برای عمل بینی استخوانی مناسب است ؟

با توجه به ویژگی های فوق العاده بینی های استخوانی ، این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای ایجاد هر نوع تغییری مناسب با ساختار استخوانی خواهند بود. البته با توجه به مهارت دکتر نیلوفر ایرجی ، جراح بینی استخوانی خوب در اصفهان ، فرم بینی حالتی زیبا به خود خواهد گرفت که ترکیبی از چند نوع فرم بینی ایده آل خواهد بود.

میزان تورم و التهاب بینی استخوانی بعد از جراحی چگونه خواهد بود ؟

بهتر است بدانید که میزان تورم بینی های استخوانی به نسبت بینی های گوشتی بسیار کم تر می باشد. زیرا آسیب دیدگی بافت و پوست بینی می تواند سبب بروز این دسته از عوارض در بینی های گوشتی شود در صورتی که پوست نازک بینی استخوانی چنین عوارضی را به همراه خود نخواهد داشت.

تصاویر قبل و بعد جراحی بینی استخوانی در اصفهان با دکتر ایرجی

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

آیا امکان رشد مجدد استخوان بعد از عمل بینی وجود دارد ؟

بازگشت بینی زیبا جو بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار نادر بوده و تنها در مواردی که بینی آسیب ببیند ، ممکن است به حالت اولیه خود باز گردد. البته بهتر است بدانید که رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی می تواند از بروز چنین مواردی پیشگیری کند و فرد به نتیجه ای فوق العاده از جراحی بینی استخوانی در اصفهان ، به دست یابد.

تاثیر چسب بینی بعد از عمل بینی استخوانی

هر چقدر مقدار و میزان التهاب و تورم بعد از جراحی بینی استخوانی کم باشد ، همچنان استفاده از چسب بینی می تواند تاثیرات فوق العاده ای در تسریع روند بهبودی این علائم بگذارد. به همین منظور بهترین جراح رینوپلاستی دکتر ایرجی در اصفهان در این مواقع توصیه می کند تا زیبا جو در بازه زمانی از پیش تعیین شده مرتبا از چسب بینی استفاده کند.

فیلم جراحی بینی استخوانی با دکتر ایرجی

اقدامات مراقبتی در دوره نقاهت

حتما پزشک در جلسات مشاوره مواردی را به منظور رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی به شما زیبا جویان توصیه خواهد کرد. موارد زیر از جمله توصیه های مهم پزشک می باشد.

 • در روز های ابتدایی به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت ها پر تنش بپرهیزید.
 • بهتر است به هنگام خواب از دو بالشت استفاده کنید و سر خود را بالا تر از بدنتان قرار دهید.
 • جهت کاهش التهاب و ورم بینی بعد از عمل استفاده از کمپرس های یخ یک راه حل فوق العاده و موثر می باشد.
 • دارو های تجویز شده توسط بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان را در زمان مناسب خود مصرف کنید و از قطع کردن آن ها بدون اطلاع پزشک بپرهیزید.
 • استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل روند بهبودی شما را کاهش داده و بر افزایش عوارض جانبی تاثیر می گذارد از مصرف آن ها خودداری کنید.

هزینه مورد نیاز عمل بینی استخوانی در اصفهان چقدر است ؟

فاکتورهای گوناگونی می تواند در تعیین مقدار هزینه جراحی بینی استخوانی در اصفهان تاثیر بگذارد ، برای مثال مهارت و تجربه جراح بینی در اصفهان دکتر نیلوفر ایرجی ، موقعیت جغرافیایی و ابزار های مورد استفاده ، نیاز افراد به پیوند ها استخوانی و موارد دیگر مقدار آن را مشخص خواهد کرد. البته در مواقع مراجعه به بهترین دکتر بینی و در جلسات مشاوره پس از انجام بررسی های لازم هزینه مورد نیاز نیز از جانب پزشک به شما اطلاع داده خواهد شد.

👃🏻 جراحی بینی استخوانی مردانه تحت نظر دکتر ایرجی در اصفهان

تورم و کبودی بعد از جراحی بینی استخوانی را چگونه می توان کنترل کرد ؟

تورم و کبودی بعد از انجام جراحی زیبایی بینی امری طبیعی است ؛ از جمله عواملی است که موجب می شود میزان کبودی و تورم در همه افراد یکسان نباشد ؛ می توان به شرایط بدنی هر فرد ، ضخامت و نوع پوست ، میزان پیچیدگی عمل جراحی ، تکنیک های به کار برده شده در پروسه رینوپلاستی  اشاره کرد.  با این حال به کمک برخی نکات ساده می توانید به کنترل تورم و همچنین تسریع روند بهبودی بعد از جراحی بینی استخوانی کمک نمایید. در ادامه لیستی از مواردی که به کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی کمک می کند ، تهیه شده است که عبارتند از :

 • چگونگی خوابیدن شما بعد از عمل تاثیر زیادی بر کبودی و ورم بعد از جراحی بینی خواهد داشت ؛ بهترین حالت خوابیدن برای کمک به این موضوع خوابیدن به پشت و در زاویه ای حدود 90 درجه است. برای این منظور می توانید از چند بالش در زیر سر کمک بگیرید تا سر و شانه های شما در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن قرار بگیرد.
 • نکته مهم دیگر در همین راستا استفاده از کمپرس یخ تا سه روز به صورت مرتب می باشد. باید برای هر یک ساعت به مدت 15 دقیقه کمپرس را در نواحی پیشانی ، گونه و اطراف چشم نگه دارید.
 • توجه به نکات تغذیه ای بعد از عمل دیگر از موارد موثر در کنترل تورم و کبودی های بعد از جراحی بینی استخوانی است ؛ توصیه می شود مقدار نمک مصرفی خود را به حداقل برسانید ، از مصرف غذاهای سفت خودداری کنید ؛ آب و مایعات بیشتری بنوشید و بیشتر از میوه و سبزیجات تازه و همچنین مواد حاوی پروتئین استفاده نمایید.
 • پرهیز از فعالیت های شدید بدنی و همچنین خودداری از خم کردن سر از دیگر نکات قابل توجه در همین راستا است.

جراحی بینی استخوانی بدون عمل

امروزه با پیشرفت های علم پزشکی در حوزه زیبایی مواردی مطرح می شوند که ادعا می کنند بدون جراحی می توانند عیوب و اشکالات بینی را اصلاح نمایند. اما این موضوعات تا چه میزان حقیقت دارد ؟ در واقع باید گفت شما پیش از هر چیزی لازم است انتظارات خود را از انجام عمل بینی در نظر بگیرید. روش هایی مثل تزریق بوتاکس ،  تزریق فیلر به بینی ، لیفت با نخ بینی از جمله روش های مطرح در این موضوع هستند که می توانند اشکالات جزئی بینی مثل افتادگی نوک بینی ، قوز بینی را برطرف نمایند. دقت داشته باشید که این روش ها کاملا موقتی بوده و بعد از گذشت چند ماه برای حفظ نتیجه نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت ، همچنین نباید از این روش ها انتظار یک نتیجه با تغییرات بسیار داشته باشید.  مواردی مثل تزریق آنزیم به بینی و پلاسماجت بینی به هیچ عنوان توصیه نمی شود ؛ چرا که به بافت های بینی آسیب جدی وارد کرده و فرصت انجام جراحی زیبایی بینی در آینده را از شما می گیرد.

نکته مهم دیگری که در خصوص روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی باید در نظر داشته باشید ، این است که این تکنیک ها نقشی در برطرف کردن مشکلات تنفسی و عملکردی بینی ندارند ؛ بنابراین اگر به دنبال یک روش با نتیجه دائمی هستید و مشکلات و نواقص بینی شما زیاد است ؛ لازم است سپتوم و انحراف بینی برای داشتن تنفسی راحت برطرف شود ، که این موضوع تنها با انجام عمل جراحی زیبایی بینی در اصفهان ، قابل انجام است.

آیا رشد استخوان بعد از جراحی ممکن است ؟

بازگشت بینی استخوانی به فرم اولیه و بازگشت مجدد قوز بینی از جمله دغدغه های اصلی افرادی است که دوست دارند بینی استخوانی خود را عمل کنند. در پاسخ به این پرسش باید گفت نتیجه جراحی زیبایی بینی ، دائمی است و امکان بازگشت بینی به شکل اولیه به هیچ وجه وجود ندارد. تنها در صورتی که ضربه ای به بینی وارد شود یا تکنیک های جراحی به درستی صورت نگیرند ؛ این احتمال وجود دارد که شاهد برگشت قوز روی پل بینی باشید ؛ که این موضوع نیز جای نگرانی ندارد و با سوهان کشیدن بینی یا رسپینگ قابل اصلاح است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها