مشکی

جراحی بینی گوشتی در اصفهان

ساختار بینی افراد مختلف یکسان نمی باشد ، برخی دارای بینی های گوشتی هستند و برخی دیگر بینی شان از نوع استخوانی می باشد. بینی های گوشتی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده و به هنگام مراجعه جهت جراحی بینی گوشتی در اصفهان اقداماتی به خصوص برای این دسته از افراد بکارگرفته می شود ، تا زیبا جو علاوه بر دست یابی به فرم بینی مناسب با مشکلات تنفسی مواجه نشود. در این مقاله تصمیم داریم در خصوص این دسته از بینی ها و جراحی بینی در اصفهان برای نوع گوشتی صحبت کنیم ، بنابراین در صورتی که بینی شما گوشتی می باشد و می خواهید برای جراحی اقدام کنید ، مقاله تهیه شده توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان را مطالعه کنید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر نیلوفر ایرجی

بینی ها گوشتی دارای چه ویژگی هایی می باشند ؟

بینی های گوشتی چه ویژگی هایی دارد ؟ آیا بینی شما هم از نوع گوشتی است یا خیر ؟ باید بگوییم که این دسته از بینی ها پوست ضخیم دارند که غدد چربی در زیر پوست بسیار فراوان است ، همچنین شما شاهد افتادگی نوک بینی خواهید بود ، یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در جراحی بینی گوشتی در اصفهان ، ضعف شدید در ناحیه غضروف ها و اسکلت زیرین می باشد که نیازمند تقویت در حین عمل می باشد.

تفاوت بارز میان بینی استخوانی و گوشتی چیست ؟

ساختار هر دو این بینی ها با یکدیگر متفاوت می باشد ، بنابراین نتیجه حاصل از این جراحی در هر یک از بینی ها استخوانی و گوشتی متفاوت خواهد بود. بینی های استخوانی ساختاری محکم با پوستی نازک دارند که یک گزینه ایده آل برای ایجاد تغییرات می باشد و همواره زیبا جو با این نوع بینی از جراحی نتایج بهتری را خواهد دید اما جراحی بینی گوشتی در اصفهان با توجه به ویژگی هایی که دارد ، یک فرایند پیچیده و سخت بوده و تنها در صورتی که توسط جراحان خوبی مثل دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان ، عمل شود افراد به نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش دست پیدا خواهند کرد.

عمل بینی گوشتی در اصفهان - دکتر ایرجی

اقدامات توصیه شده از جانب بهترین جراح بینی گوشتی در اصفهان

  1. در ابتدا برای انتخاب پزشک و ماهر تلاش کنید.
  2. در جلسات مشاوره تمامی خواسته ها و انتظارات خود را واقع بینانه کنید.
  3. یک الی ده روز قبل از جراحی بینی گوشتی در اصفهان ، از مصرف دارو های موثر در انعقاد خون بپرهیزید.
  4. مصرف الکل و دخانیات می تواند پروسه جراحی شما را دچار اختلال کند بنابراین از مصرف ان ها یک ماه قبل از جراحی بپرهیزید.
  5.  در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف هرگونه دارو خاص حتما ان را به دکتر بینی خوب و ماهر در اصفهان همچون دکتر ایرجی اطلاع دهید.

فیلم جراحی بینی گوشتی با دکتر ایرجی

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی گوشتی

با توجه به ایجاد تغییرات در بینی و تورم بافت های داخلی ، بینی در ابتدا ورم کرده که با گذشت زمان بهبود می یابد. بنابراین مواجه شدن با عارضه اختلال تنفسی نگران کننده نبوده و کاملا شایع و طبیعی می باشد.

برگشت پذیری بینی های گوشتی

حتما شنیده اید که می گویند بعد از جراحی بینی گوشتی ممکن است فرم بینی به حالت اولیه باز گردد ؟ این عارضه اغلب به ندرت رخ داده و در صورتی که جراحی توسط یک پزشک با مهارت کم انجام شود امکان پذیر است. اما در صورتی که شما دقت کافی در انتخاب جراح بینی اصفهان داشته باشید و اقدامات بعد از عمل بینی را در دوره نقاهت به خوبی رعایت کنید ، این پروسه جراحی زیبایی دائمی بوده و نتایج فوق العاده ای به همراه خود خواهد داشت.

چسب زدن بعد از عمل بینی گوشتی

تورم و التهاب بعد از جراحی بینی گوشتی در اصفهان طبیعی است ، اما با وجود ان که به مرور بهبود می یابد ، بهترین جراح بینی اصفهان دکتر نیلوفر ایرجی ، توصیه می کند تا افراد از برخی ابزار های همچون چسب بینی برای بهبود فوری استفاده کنند. دوره بکارگیری از چسب های مخصوص بینی با شدت تورم و میزان مقاومت آن در برابر فروکش کردن متغیر خواهد بود. اما به طور معمول چسب زدن به بینی در طول یک دوره یک الی دو ماهه بوده که علاوه بر تاثیر گذاری در کاهش تورم ، کمک می کند تا ساختار بینی در چار چوب جدید خود قرار گیرد.

عمل بینی گوشتی با استفاده از کدام تکنیک ها انجام می شود ؟

پروسه جراحی بینی گوشتی در اصفهان تنها با استفاده از دو روش باز یا بسته انجام خواهد شد. البته انتخاب هر یک از آن ها به نظر بهترین جراح بینی در اصفهان بستگی داشته که به نسبت مشکلات موجود در بینی هر فردی یکی از ان ها را انتخاب می شود.

جراحی بینی گوشتی مردانه

اصلاح فرم بینی مردانه به کمک جراحی امروزه در میان مردان رواج بسیاری پیدا کرده است ؛ در زمان های گذشته بسیاری از افراد این جراحی را مختص زنان می دانستند و برای رفع بزرگی و مشکلات بینی خود اقدامی نمی کردند ، حتی ان دسته از آقایانی که از مشکلات تنفسی رنج می برند حاضر به انجام عمل بینی نبودند ؛ علت این موضوع آن بود که مردان این تصور را داشتند که جراحی بینی آن ها نیز کاملا مشابه با جراحی بینی خانم ها انجام می شود و از اینکه چهره آن ها حالت مصنوعی بگیرد ، نگرانی هایی داشتند ؛ در حالی که امروزه به خوبی شاهد این موضوع هستیم که به کمک این جراحی می تواند فرمی کاملا طبیعی و مردانه به بینی بخشید و به این ترتیب به افزایش جذابیت های چهره مردانه کمک نمود ؛ همین موضوع موجب شده است تا در سال های اخیر آمار جراحی بینی در میان مردان نیز بسیار افزایش پیدا کند.

جراحی بینی گوشتی در اصفهان - دکتر ایرجی

ورم بینی گوشتی تا چند وقت ادامه دارد ؟

بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست بعد از عمل دچار تورم زیادی می شود و به همین دلیل دوران نقاهت افرادی که عمل بینی گوشتی انجام می دهند ، نسبت به افراد که تحت جراحی بینی استخوانی در اصفهان قرار می گیرند ، بیشتر است. البته باید بدانید که درصد زیادی از تورم در ماه های اول بعد از جراحی از بین می رود اما حدود 10 درصد از تورم ممکن است تا یک سال ادامه داشته باشد. به همین دلیل این دسته از افراد ممکن است در برخی روزها شاهد بینی کاملا کوچک و متناسب با صورت خود باشند ؛ در حالی که بعضی روزها بینی کاملا متورم و پف کرده به نظر می رسد که البته باید بدانید ، تغذیه و میزان تحرکی که دارید ، خود تا حد زیادی در کنترل و افزایش ورم بینی گوشتی بعد از عمل تاثیر دارد.

تاثیر ضخامت پوست در جراحی بینی گوشتی

موضوع بسیار مهم در موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل بینی گوشتی در اصفهان ، میزان ضخامت پوست است. در واقع میزان استحکام غضروف های بینی و ضخیم بودن پوست در همه افرادی که بینی گوشتی دارند ، یکسان نیست ؛ به همین دلیل برخی از افراد با وجود گوشتی بودن بینی به نتیجه مطلوب و زیبایی دست پیدا می کنند.

گاهی ممکن است میزان ضخامت پوست بینی گوشتی به قدری ضخیم باشد که پزشک به بیمار پیشنهاد نماید از انجام این جراحی صرف نظر کند ؛ چرا که میزان تغییرات بسیار محدود بوده و ممکن است در نهایت نیز نتیجه خوب و رضایت بخشی حاصل نشود. به صورت کلی زیباجویانی که بینی گوشتی دارند ، باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه عمل زیبایی بینی خود داشته باشند.

چه زمان تورم بعد از عمل بینی گوشتی نگران کننده است ؟

یکی از شایع ترین مشکلات بعد از رینوپلاستی گوشتی ، میزان تورم بینی است که تا 6 ماه اول بعد از جراحی بسیار مشهود است. البته در نظر داشته باشید که بخشی از این تورم ممکن است تا یک سال ادامه داشته باشد. اما در طی این یک سال برخی روزها شاهد تورم بیشتر و برخی روزها شاهد تورم کمتری در بینی خواهید بود که این موضوع به تغذیه و فعالیت های بدنی شما ارتباط پیدا می کند. در شرایطی که با گذشت زمان زیاد ، بهبودی در کاهش تورم بینی احساس نکردید و این تورم مشکلاتی را در تنفس از راه بینی ایجاد نموده است ؛ باید برای بررسی بیشتر به جراح بینی اصفهان مراجعه نمایید. در چنین شرایطی ممکن است در صورت نیاز پزشک ، تزریق کورتون به بینی را تجویز نماید. برخی از بیماران تنها با یک بار تزریق این دارو به نتیجه خوبی دست پیدا می کنند ؛ در حالی که ممکن است برخی بیماران نیاز به تزریق مجدد داشته باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها