مشکی

جراحی بینی در اصفهان ⭐ نمونه کارهای عالی

امروزه جراحی بینی در اصفهان یک فرایند پر طرفدار و شایع میان خانم ها و آقایان می باشد. البته این پروسه تنها جنبه زیبایی نداشته بلکه نقش مهمی در بهبود تنفس افراد دارد. این پروسه زیبایی و درمانی دارای تکنیک های مختلف بوده و در هر فردی با هر نوع ساختار متفاوت می باشد. قطعا برای شما سوال پیش خواهد آمد که تکنیک جراحی چگونه خواهد بود و زیبا جو باید چه اقداماتی را انجام دهد ، با مطالعه مقاله تهیه شده توسط دکتر نیلوفر ایرجی ، جراح بینی خوب در اصفهان می توانید به سوالات خود پاسخ دهید.

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

انواع روش های عمل بینی

عمل بینی اولیه

در اغلب موارد جراحی بینی در اصفهان اولیه با هدف درمانی و زیبایی انجام می شود. طی این جراحی بر حسب نوع بینی بیمار ( استخوانی یا گوشتی ) فرم بینی مناسب انتخاب شده و با توجه به زاویه دیگر اعضای صورت ، جراحی با بکارگیری از دو تکنیک باز یا بسته صورت می گیرد.

عمل بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی یا ثانویه زمانی لازم است که پس از اقدامات عمل بینی در اصفهان اولیه مشکلات بعد از پروسیجر همچنان به قوت خود باقی مانده باشند. البته زمانی که در مرحله انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان ، درست عمل کرده باشید ، نتیجه جراحی اولیه شما رضایت بخش بوده و دیگر نیازی به قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی نمی باشد.

نمونه کار فوق العاده جراحی بینی با دکتر ایرجی در اصفهان

سپتورینوپلاستی

این تکنیک جراحی تلفیقی از دو فرایند سپتوپلاستی ( عمل انحراف بینی ) و رینوپلاستی می باشد. ممکن است به صورت ناگهانی و با توجه به عوامل مختلف سپتوم تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی منحرف شود و تاثیراتی بر زیبایی ظاهر و همچنین تنفس زیبا جو بگذارد. در طول فرایند جراحی سپتورینوپلاستی ، جراح تیغه سپتوم را در موقعیت مناسب خود قرار داده است و علاوه بر ، بر طرف کردن ایرادات ظاهری ، مجاری تنفسی را درمان می کند که در نتیجه زیبا جو می تواند به راحتی تنفس کند.

تیپ پلاستی

یکی از زیر شاخه های جراحی زیبایی بینی ، فرایند تیپ پلاستی می باشد ، که تمرکز اصلی جراح بر نوک بینی خواهد بود. این روند جراحی برای افراد با نوک بینی پهن و گوشتی مناسب بوده زیرا با جراحی و بهبود آن می توان تاثیرات فوق العاده جراحی تیپ پلاستی را در دیگر اعضای صورت زیبا جو مشاهده کرد.

هدف زیبا جو از جراحی بینی در اصفهان چیست ؟

 1. کاهش حجم کلی بینی
 2. صاف تر شدن غضروف بینی
 3. داشتن بینی با استخوانی باریک و ظریف
 4. تغییر زوایای موجود میان لب ، بینی و پیشانی
 5. کوچک کردن یا افزودن به سوراخ های بینی
 6. تغییر حالت نوک بینی و سر بالا شدن آن
جراحی بینی در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

توصیه های مهم پیش از عمل بینی

 1. پیش از جراحی بینی در اصفهان لازم است یک سری آزمایش انجام داده و نتیجه آن را در اختیار پزشک خود قرار دهید. دقت داشته باشید که هدف از انجام این آزمایش ها بررسی وضعیت خون و سلامت بیمار می باشد. در این فرآیند روند انعقاد خون ، سطح هموگلوبین ، بیماری های عفونی و قند خون مورد بررسی قرار می گیرند.
 2. توصیه می شود از دو الی سه هفته قبل از شروع جراحی زیبایی بینی در شهر اصفهان ، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید و همچنین از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز نمایید.
 3. لازم است مصرف مایعات به ویژه آب را افزایش دهید.
 4. در صورتی که چند روز قبل از جراحی بینی در اصفهان به سرماخوردگی دچار شدید ، لازم است حتما این موضوع را به اطلاع جراح بینی خود برسانید تا تاریخ عمل شما به روز دیگری موکول شود.
 5. برای دستیابی به نتایج بهتر عکس برداری از بینی ضروری است.
 6. در صورتی که به داروی خاصی حساسیت دارید ، پیش از عمل بینی این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 7. لباس های خود را از پیش آماده کنید و حتما یک لباس جلو باز یا دکمه دار برای بعد از عمل همراه خود داشته باشید تا در هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.
 8. بهتر است از قبل محل کلینیک جراحی و چگونگی رفت و آمد خود از کلینیک به منزل را بررسی نمایید و حتما یک ساعت قبل از شروع جراحی در کلینیک شهر اصفهان حضور داشته باشید.
 9. شب قبل از جراحی دوش بگیرید ، شام سبکی میل نمایید و حداقل برای 6 الی 8 ساعت قبل از زمان تعیین شده برای جراحی ، کاملا ناشتا باشید.
 10. اگر لاک ناخن دارید حتما برای روز عمل بینی لاک خود را پاک کنید و بدون هیچ آرایشی در روز جراحی در کلینیک حضور داشته باشید.
 11. از به همراه داشتن وسایل گران قیمت و ارزشمند در روز عمل جراحی خودداری کنید.

انواع تکنیک های عمل بینی

روند جراحی بینی در اصفهان با بکارگیری از دو روش باز یا بسته انجام خواهد شد. انتخاب یکی از این روش ها به ساختار بینی زیبا جو و بسته به نوع تغییرات لازم بر روی بینی توسط بهترین جراح بینی اصفهان دکتر ایرجی انتخاب خواهد شد.

تکنیک باز

اگر هدف از عمل بینی در اصفهان شکل دهی و اعمال تغییرات بسیار زیاد باشد ، جراح عمل را با تکنیک باز یا اکسترنال آغاز می کند. در طی این پروسه برشی در کلوملا ( تیغه وسطی بینی ) به منظور بالا کشیدن پوست و دستیابی به بافت و ساختار استخوانی بینی و مشاهده کامل آناتومی ایجاد می شود.

تکنیک بسته

در تکنیک بسته با ایجاد برش در حفره داخلی بینی و جدا کردن پوست از اسکلت زیرین پزشک دسترسی کافی جهت اعمال تغییرات را خواهد داشت ، اما پزشکان در مواقعی که تغییرات را به صورت جزئی و مختصر انجام دهند از این تکنیک استفاده خواهند کرد.

جراحی بینی - دکتر نیلوفر ایرجی

چگونگی اعمال تغییرات در رینوپلاستی

بیهوشی : به طور کلی جراحی بینی در اصفهان با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد ، تا زیبا جو طی ایجاد برش و تغییر شکل استخوان دردی را احساس نکند و بهترین دکتر برای عمل بینی در اصفهان ، بتواند در کمال آرامش اقدامات لازم را انجام دهد.

برش : همانطور که اشاره کردیم روند جراحی با بکارگیری از دو تکنیک باز یا بسته انجام خواهد شد. در واقع با توجه به ساختار بینی و بهترین نوع آن برای فرد انتخاب شده و روند جراحی آغاز می شود.

شکل دهی ساختار استخوانی بینی : در این مرحله تمامی اقدامات لازم از جمله تغییر اندازه بینی ، ایجاد تقارن میان هر دو حفره و انحراف ، نا همواری ها و سایر اصلاحات دیگر انجام خواهد شد. ممکن است در این مرحله و در مواقع مورد نیاز نیز پیوند استخوانی صورت گیرد تا بینی ساختار بینی تقویت شود.

بخیه و بستن برش ها : بعد از اتمام جراحی و پایان اعمال اصلاحات برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی و برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های غیر جذبی بسته خواهند شد.

بکارگیری از اسپلینت و گچ بینی : ممکن است در برخی مواقع جراح بینی حاذق و با تجربه در اصفهان ، به منظور حفظ و تثبیت ساختار بینی زیبا جو از ابزار هایی همچون اسپلینت و گچ بینی استفاده کند ، که با گذشت هفت الی ده روز در زمان مراجعه جهت کشیدن بخیه ها برداشته خواهند شد.

فیلم عمل جراحی بینی در اصفهان با دکتر ایرجی

انواع تیپ بینی در رینوپلاستی

بینی استخوانی

به آن دسته از افراد که ویژگی هایی همچون قوز بر روی پل بینی ، کشیدگی بسیار زیاد بدنه بینی و استحکام بالای غضروف و نازکی پوست در ساختار بینی خود را دارند بینی استخوانی می گویند. نازکی پوست و استحکام بالای استخوان بینی یک قابلیت فوق العاده بوده که بعد از جراحی بینی در اصفهان با نتیجه ای عالی و رضایت بخش زیبا جو همراه می باشد.

 بینی گوشتی

ضخامت پوست با میزان چربی زیر پوست سنجیده می شود بنابراین آن دسته افرادی که دارای پوستی ضخیم می باشند جز دسته بینی ها گوشتی قرار می گیرند. بهتر است بدانید که بر خلاف بینی های استخوانی این دسته از افراد دارای بینی با استخوانی بسیار ضعیف می باشند ، که پره های بینی در آن ها بزرگ خواهد بود. نیاز به استفاده از غضروف در این دسته افراد زیاد بوده ، که این غضروف از بینی یا گوش فرد بدست می آید و در مواردی که پوست بسیار ضخیم باشد از غضروف دنده برای شکل دهی استفاده خواهد شد.

🌟 جراحی بینی انجام شده توسط دکتر نیلوفر ایرجی ، متخصص گوش و حلق و بینی در اصفهان.

انوع مدل های جراحی زیبایی بینی با دکتر ایرجی 

امروزه مدل های متنوعی جهت جراحی بینی در اصفهان معرفی شده اند که از لحاظ فرم ، ساختار و موارد دیگر متفاوت می باشند. هر یک از این مدل ها دارای ویژگی منحصر به فرد بوده که در هر فردی نوع خاصی از آن زیبا تر خواهد بود. اما بهترین جراح بینی اصفهان دکتر ایرجی در این مواقع با در نظر گرفتن تمامی جوانب بهترین نوع آن را به شما توصیه خواهد کرد تا مشکلات تنفسی برای زیبا جو ایجاد نشود.

زیبایی طبیعی (نچرال استتیک)

در پروسه جراحی زیبایی طبیعی ، تغییرات علمی و با اولویت حفظ ساختار بینی و تنفس انجام می شود ، ماندگاری بالا دارد و بعد از گذشت چند سال از مد خارج نمی شود و بهترین مدل جراحی بینی در اصفهان می باشد .در این روش بینی قوس دار و سربالا خواهد شد ولی به طور نرمال و در حدی که باعث آسیب ساختار بینی و تنفس فرد نشود.

سن مناسب برای جراحی بینی در اصفهان

سن مناسب در هر فرد متفاوت هست ولی نکته مهم اتمام فرایند بلوغ هست ، یعنی بایستی رشد اسکلت صورت و بینی کامل شده باشد تا بعد از عمل دچار بهم ریختگی ساختار نشود .لذا معمولا سن بین ۱۷-۱۸ تا حدود ۴۵-۵۰ سال می باشد . در سنین بالا هم به علت خطرات بیهوشی و هم به علت کمبود بافت غضروفی در بدن عمل جراحی بینی در اصفهان با نتایج خوبی همراه نیست .

واژگان دیگر همچون فانتزی و نیمه فانتزی که در جامعه مصطلح شده مدل هایی هستند که قوس زیاد دارند ، نوک بینی خیلی سربالا می شود ، استخوان بینی بسیار باریک می شود و همه این موارد باعث می شود تنفس فرد به مخاطره بیافتد و ساختار بینی در گذشت زمان ریزش پیدا کند و با گذشت زمان از مد خواهد افتاد .

دوره نقاهت بعد از رینوپلاستی

با توجه به تغییرات اعمال شده ، تراشیدن استخوان و برش های ایجاد شده بر روی پوست ، زیبا جو در دوره نقاهت با تورم ، التهاب و کبودی و عوارض جانبی دیگر نیز رو به رو خواهد شد. دکتر بینی خوب در اصفهان حتما مواردی را جهت کاهش این عوارض به شما پیشنهاد خواهد کرد ، برای مثال کمپرس های سرد می توانند تا حدودی این علائم را کاهش دهند.

همچنین امکان خونریزی در یک الی دو هفته ابتدایی شایع بوده که با صبر و انجام اقدامات بعد از جراحی بینی در اصفهان بهبود خواهد یافت. بهتر است بدانید که ممکن است دوره بهبودی شما حدود 6 الی یک سال زمان ببرد. بنابراین برای رسیدن به نتیجه نهایی از عمل بینی در اصفهان خود بهتر است صبر کنید و اقدامات مراقبتی را به درستی انجام دهید.

تصاویر قبل و بعد از عمل بینی با دکتر نیلوفر ایرجی

چقدر زمان لازم است تا پروسه عمل بینی پایان یابد ؟

میزان مشکلات در بینی افراد با یکدیگر یکسان نبوده و در هر فردی با دیگر متفاوت است ، بنابراین زمان مورد نیاز نیز متغیر خواهد بود. اما به طور کلی افراد حدود 2 الی 3 ساعت در اتاق عمل تحت جراحی بینی در اصفهان قرار خواهند گرفت.

جراحی بینی - دکتر ایرجی

اقدامات مراقبتی بعد از رینوپلاستی

 • حتما به مقدار کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید
 • از عینک آفتابی و ابزار هایی که می توانند به ساختار جدید بینی شما آسیب برساند استفاده نکنید
 • برای کاهش تورم و کبودی بهتر است از کمپرس های یخ به صورت غیر مستقیم استفاده کنید.
 • به هنگام عطسه و سرفه هوا را با شدت از دهانتان خارج کنید تا فشار به بینی تان وارد نشود.
 • در صورت احساس درد شدید می توانید از مسکن های تجویز شده توسط جراحی بینی در اصفهان استفاده کنید.
 • استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع بوده و تا بهبود کامل از مصرف ان ها بپرهیزید.
 • عدم تنفس به آسانی در روز های ابتدایی طبیعی بوده که به مرور و با شست و شوی بینی بهبود خواهد یافت.
 • از مواد غذایی با فیبر بالا استفاده کنید و تا بهبودی نسبی از مصرف نمک و مواد غذایی تند و اسیدی بپرهیزید.

هزینه عمل زیبایی بینی در اصفهان چقدر است ؟

از ابتدای مراجعه به پزشک تا پایان جراحی لازم است هزینه هایی را پرداخت کنید. تجربه و مهارت دکتر عمل بینی اصفهان ، منطقه جغرافیایی و ابزار های مورد استفاده در اتاق عمل ، تکنیک های بکار گرفته شده و میزان مشکلات موجود ، ماده بیهوشی و دارو های مصرفی و غیره می توانند در میزان هزینه نهایی تاثیر بگذارند. با مراجعه به پزشک علاوه بر توضیح و آشنایی کامل با پروسه جراحی بینی در اصفهان خود از مقدار هزینه آن نیز آگاه خواهید شد.

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

شست و شوی بینی بعد از رینوپلاستی

هر گونه عوارض جانبی بعد از هر نوع جراحی بسیار شایع و طبیعی می باشد ، در واقع در پروسه زیبایی رینوپلاستی نیز زیبا جویان با این عوارض جانبی رو به رو خواهند شد ، که می توان به خونریزی ، آبریزش بینی و گرفتگی حفره های بینی نیز اشاره کرد. قطعا در چنین شرایطی افراد نمی توانند به راحتی تنفس کنند ، که به همراه آن دچار خشکی گلو و لب ها خواهند شد. اگر شما نیز بعد از جراحی بینی با این موارد مواجه شدین توصیه می شود با شست و شوی بینی و پاکسازی مجاری تنفسی در دوره نقاهت مانع از تشدید این موارد شوید.

محلول سالین : این ماده جهت ضدعفونی و پاکسازی مجاری تنفسی افراد می باشد. در دوره نقاهت و بعد از برداشت تامپون زیبا جویان می توانند با کمک محلول آب و نمک یا سرم سالین ، به آرامی و با دقت بسیار بالایی نواحی داخلی بینی خود را پاکسازی کنند. از ویژگی های این ماده می توان به ضدعفونی کردن محل برش و خارج کردن راحت لخته های خونی نیز اشاره کرد.
می توانید برای مرطوب نگه داشتن و شست و شوی بهتر از محلول نرمال سالین استفاده کنید. در واقع برای بکار گیری از این ماده لازم است از یک سرنگ کمک بگیرید و آن را به گونه ای بریزید که از دیگر حفره بینی خارج شود ، تا تمامی لخته های خون از داخل آن خارج شوند.

ایا با عمل بینی کاهش و افزایشی آشنایی دارید ؟

ممکن است بسیار شنیده باشید که شخصی تحت جراحی بینی کاهشی یا افزایشی قرار گرفته است ، در ابتدا باید بدانید که عمل بینی های مختلف با توجه به ساختار متفاوتی که دارند ، دارای پروسه های جراحی یکسان نمی باشند. برای مثال اگر ساختار بینی فرد استحکام و مقاومت لازم را نداشته باشد ، قطعا جراح بینی اقداماتی را به منظور تقویت ساختمان بینی انجام می دهد. در این راستا به طور کلی از پروسه پیوند استفاده خواهد شد ، که سبب افزوده شدن یک بافت به ساختار اصلی بینی می شود ،که به آن جراحی زیبایی بینی افزایشی می گویند.
در مقابل این تکنیک ، برخی افراد از بینی با ساختار بسیار قوی برخوردار هستند ، که ممکن است استخوان بینی آن ها بزرگ و بر آمده باشد. در این شرایط به طور معمول بینی بزرگ بوده و دارای قوز می باشد. دکتر بینی حاذق برای اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نظر زیبا جو تلاش کرده که با برش دادن بخش های اضافی ، از میزان بافت بینی می کاهد ، در واقع به این پروسه از جراحی رینوپلاستی کاهشی می گویند.

نمونه کار جراحی بینی مردانه در اصفهان با دکتر ایرجی

عوارض چسب نزدن بعد از عمل بینی

یکی از نکات مراقبتی مهم بعد از جراحی بینی در اصفهان با دکتر ایرجی ، استفاده از چسب بینی است که لازم است حداقل به مدت یک ماه به صورت مرتب بعد از برداشتن پانسمان ، روی بینی قرار بگیرد. این چسب به شکل گیری بهتری بینی و همچنین کاهش تورم بینی بعد از جراحی کمک می کند. اما از آنجایی که استفاده از چسب کمی جلب توجه کرده ، ممکن است برخی از بیماران تمایلی به استفاده از چسب بینی نداشته باشند و این سوال را از پزشک خود بپرسند که اگر بعد از عمل بینی چسب نزنیم ، چه می شود ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت اگر تمایلی به چسب زدن به بینی پس از عمل رینوپلاستی در اصفهان ندارید ، باید خود را برای رو به رو شدن با عوارض زیر آماده نمایید :

 • التهاب و تورم بیش از حد بینی
 • افزایش دوره نقاهت و ریکاوری
 • درست جوش نخوردن غضروف های بینی
 • ایجاد اسکار
 • افتادگی نوک بینی
 • عدم فرم گیری صحیح بینی

اصول استفاده از چسب بینی بعد از جراحی

در ادامه به نکات مهمی در خصوص چسب زدن به بینی بعد از عمل اشاره شده است :

 • چسب مناسب و ضد حساسیت انتخاب نمایید.
 • قبل از هر بار استفاده از چسب ، پوست بینی را به خوبی و به آرامی تمیز نمایید.
 • سپس برای 5 الی 10 دقیقه صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.
 • با توجه به اندازه بینی از چسب 10 الی 12 سانتی برای پوشش تیغه بینی به شکل U استفاده نمایید. مراقب باشید قسمت پایین چسب ، سوراخ های بینی شما را مسدود نکند.
 • در این مرحله به چسب های 3 الی 5 سانتی برای پوشش عرضی بینی نیاز دارید. لازم است هر تکه چسب نیمی از چسب قبلی را پوشش دهد.
 • برای محکم شدن چسب می توانید این فرآیند را تکرار نمایید.
 • در پایان به کمک یک قیچی قسمت های بیرون زده چسب را به آرامی جدا نمایید.
جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

👃🏻 جراحی بینی طبیعی در اصفهان تحت نظر دکتر نیلوفر ایرجی 

در صورت ضربه خوردن به بینی عمل شده چه کار کنیم ؟

دقت داشته باشید که بینی در ماه های اول بعد از جراحی بسیار حساس بوده به همین علت کوچکترین ضربه ای می تواند منجر به ایجاد درد و تغییراتی در ساختار بینی شود ؛ از این توصیه می شود تا زمانی که ساختار بینی به خوبی شکل پیدا کند و محکم شود ، با در نظر گرفتن تمامی جوانب ، مراقب شکل بینی خود بعد از جراحی باشید.

اما با تمام این شرایط گاهی ممکن است به صورت ناخواسته به بینی ضربه وارد شود ؛ در چنین شرایطی لازم است خونسردی خود را حفظ نمایید ، در صورتی که درد و ناراحتی ندارید و مشکلی در ظاهر بینی ایجاد نشده باشد ، مشکل جدی وجود ندارد ؛ اما در صورتی که بعد از وارد شدن ضربه به بینی بعد از عمل ، با نشانه هایی مثل خونریزی ، درد شدید ، انحراف ظاهر بینی و کبودی هایی در اطراف صورت مواجه شدید ، لازم است هر چه سریع تر پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید.

اقدامات اولیه بعد از وارد شدن ضربه به بینی عمل شده

 • خونسردی خود را حفظ کرده و سر خود را به آرامی بالا نگه دارید.
 • می توانید برای تسکین درد و خونریزی از کمپرس یخ در نواحی پیشانی و اطراف بینی کمک بگیرید.
 • اگر میزان درد شدید است ، می توانید مسکن مصرف نمایید.
 • اگر بعد از وارد شدن ضربه دچار خونریزی شدید ، نباید دراز بکشید ؛ این کار می تواند منجر به جمع شدن خون در گلو شود.
 • به پزشک خود اطلاع دهید و حتما برای ویزیت و بررسی وضعیت بینی به جراح بینی خود مراجعه نمایید.

ضربه به بینی عمل شده بعد از یک سال

معمولا بعد از گذشت یک سال بینی استحکام لازم را پیدا می کند ؛ با این حال اگر شدت ضربه وارد شده به بینی زیاد باشد ، می تواند منجر به خونریزی ، درد و حتی شکستگی و تغییر در نتیجه جراحی بینی شما شود.

گرفتگی بینی بعد از جراحی

بعد از جراحی بینی در اصفهان ، به دلایل مختلفی ممکن است گرفتگی بینی را تجربه نمایید. که از مهم ترین آن ها به تورم بافت های بینی و جمع شدن ترشحات ناشی از عمل جراحی می توان اشاره نمود.

رعایت رژیم غذایی ، استفاده از قطره و داروهای تجویز شده ، شست و شوی بینی به صورت مرتب از جمله مواردی است که به رفع گرفتگی بینی کمک کرده و موجب می شود تا تنفس راحتی را از راه بینی تجربه نمایید. در صورتی که با وجود رعایت دستورالعمل های پزشکی همچنان با گذشت زمان احساس تنگی نفس از راه بینی و گرفتگی وجود داشت ، لازم است جهت بررسی های بیشتر به جراح بینی خود در شهر اصفهان مراجعه نمایید.

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

سر درد بعد از عمل بینی

جراحی بینی در اصفهان - دکتر ایرجی

استرس و اضطراب ، اختلالات خواب ، کم آبی بدن ، ضعف بدنی ، دردهای بینی ، عوارض داروی بیهوشی همگی از دلایلی هستند که می توانند منجر به ایجاد سر درد بعد از جراحی بینی شوند ؛ به همین دلیل در صورت بروز این درد ، لازم است در قدم اول علت اصلی آن شناسایی شود و سپس بر همین اساس اقدام درمانی لازم صورت بگیرد.

در حالت کلی نیز در طی دوران نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی توصیه می شود آب و مایعات کافی مصرف نمایید ، رژیم غذایی خود را از ویتامین ها ، پروتئین ها و مواد غذایی سالم و مفید تهیه نمایید تا دچار ضعف و خستگی نشوید ؛ همچنین برای جلوگیری از بروز سر درد بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می شود داروهای تجویز شده را به موقع مصرف نمایید و تا قبل از شروع درد ، مسکن استفاده کنید. در صورتی که مصرف داروهای مسکن تجویز شده موثر واقع نشد ، لازم است این موضوع را با پزشک بینی خود در میان بگذارید.

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

به صورت کلی انجام جراحی زیبایی بینی در دوران قاعدگی مشکلی را ایجاد نمی کند ؛ اما از آنجایی که بسیاری از خانم ها در این دوران ممکن است درد و ناراحتی های جسمی و روحی زیادی داشته باشند ، بهتر است مدت زمان پریود خود را از قبل تخمین زده و در هنگام تعیین وقت برای روز جراحی این نکته را در نظر داشته باشند تا روز جراحی آن ها با پریودشان همزمان نباشد.

خوابیدن در هفته های اول بعد از جراحی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ، به همین دلیل لازم است حتما با قرار دادن دو بالش ، سر و شانه های خود را در ارتفاعی بلندتر از بدن نگه دارید. همچنین برای کمک به کاهش تورم و جلوگیری از ضربه دیدن بینی در هنگام خواب ، بهتر است تا سه هفته از خوابیدن به پهلو خودداری نمایید.

افرادی که به بیماری های خاص مثل تالاسمی ماژور و یا کم خونی شدید مبتلا هستند ، با تایید پزشک فوق تخصص خون و کنترل بیماری ، می توانند برای این جراحی زیبایی بینی اقدام نمایند ؛ لازم به ذکر است که انجام این پروسه زیبایی ، برای افراد مبتلا به تالاسمی مینور مانعی ندارد.

به صورت کلی سفر کردن تا 7 الی 10 روز بعد از انجام جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود. در خصوص سفر هوایی نیز باید بدانید که فشار هوا می تواند منجر به خونریزی و تورم بیشتر بینی بعد از جراحی شود ؛ به همین دلیل بهتر است بعد از گذشت 10 روز از انجام جراحی ، با صلاحدید پزشک متخصص با هواپیما سفر کنید.

وقتی تغییری بزرگ و زیبا برایتان رخ می دهد همه افراد تمایل دارند تا نتیجه را سریعا مشاهده کنند. اما باید دانست که بدن بیماران مختلف از نظر واکنش دادن به فرایند بهبودی متفاوت است. در برخی از افراد این تورم و کبودی با سرعت زیادی فروکش می کند و در برخی دیگر این چنین نیست. به طو ر کل باید بگویم که شما بعد از عمل جراحی بینی شاهد تورم بسیار زیادی خواهید که به مرور زمان کاهش پیدا می کند و شما می توانید به آرامی شاهده نتیجه نهایی باشید. بعد از گذشت یک سال دیگر تورم به طور کامل از بین رفته و هر آنچه که مشاهده می کنید ماحصل انتخاب شما و مهارت جراح بینی تان می باشد.

در ابتدایی دوره نقاهت شما کمی احساس درد خواهید داشت که همین موضوع باعث می شود تمایلی به دست زدن به بینی خود نداشته باشید. اما به طور کل در صورتی که به طور اتفاقی و ناخودآگاه به بینی خود دست زدید نترسید و تنها این موضوع را با پزشک خود مطرح سازید. دست زدن به بینی تازه عمل شده باعث می شود تا نتیجه تحت تاثیر قرار گیرد. چرا که بینی تازه عمل شده بسیار حساس بوده و هنوز با جایگاه جدید خود اتصال پیدا نکرده است ، به همین دلیل با اصابت ضربه یا لمس ساده ممکن است تغییر حالت دهد.

شما با درمان کم خونی خود می توانید تحت عمل بینی قرار بگیرید. مصرف قرص آهن پیش از جراحی یا بعد از آن مشکلی را به وجود نخواهد آورد. 


0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا جمشیدی

من به صورت حرفه ای ورزش های رزمی تدریس می کنم و بینیم چندین بار دچار شکستگی شده ، قصد انجام عمل بینی رو دارم و می خواستم بپرسم بعد از چند وقت می تونم ورزش کردن رو شروع کنم

driraji9

تا دوماه بعد از عمل هیچ گونه ضربه ای نباید وارد بشه
بعد از آن هم هر نوع ضربه ممکنه باعث جابجایی غضروفها و شکستگی استخوان بشه لذا بهتره از محافظ های مخصوص صورت استفاده شود

شادی

خوردن شیرموز بعد از عمل بینی اشکال دارد ؟

زندی

خانم دکتر امکان همزمان عمل بینی با جراحی پلک وجود داره ؟

سمانه

نه ماه پیش عمل بینی انجام دادم ولی الان سه روزه تیغه بینیم درد شدیدی داره ضربه ای هم بهش وارد نشده ممکنه بخاطر سرما و باد کولر باشه ؟ برای آروم شدن دردش چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

driraji9

برای درد باید به پرشک مراجعه کنه حتما

وحید

وقت بعد از جراحی بینی میتونم صورتمو بشورم ؟

driraji9

شستن صورت به شرطی که گچ خیس نشه موردی نداره

شیوا

ممکنه کج و اشتباه چسب زدن به بینی باعث بشه فرم بینیمون کج بشه ؟

driraji9

بله چسب اشتباه باعث عوارض زیادی میشه اگه چسب اشتباه میزنید بهتره اصلا نزنید اینطوری عوارض کمتری داره

دانا

خانم دکتر من با چسب بینی مشکل دارم واقعا من رو اذیت میکنه ، میتونم ازش استفاده نکنم ؟