مشکی

جراحی ترمیمی بینی در اصفهان

اگر در گذشته تجربه جراحی بینی در اصفهان را داشته اید و اکنون از فرم بینی خود رضایت ندارید یا دچار مشکلات مربوط به تنفس شده اید ، می توانید با مراجعه به جراح بینی خوب و حاذق اقدامات لازم را جهت انجام جراحی ترمیمی بینی در اصفهان ، انجام دهید. ممکن است اطلاعات کافی در رابطه با این پروسه را نداشته باشید در نتیجه مطالعه این مقاله از دکتر نیلوفر ایرجی ، متخصص گوش و حلق و بینی خوب در اصفهان ، شما را با این فرآیند آشنا کرده و سبب کسب آگاهی بیشتر شما عزیزان می شود.

 

جراحی ترمیمی بینی - دکتر ایرجی

 

جراحی بینی ترمیمی در اصفهان

گاهی اوقات ممکن است افراد در یک سانحه و یک حادثه ای غیر منتظره ، قسمتی از بافت بینی شان آسیب ببیند یا استخوان بینی ان ها انحراف پیدا کند و از محل اصلی خود خارج شود ، ترمیم و بهبود بینی در این مواقع نیازمند عمل بینی مجدد می باشد. اما در اکثر مواقع که بسیار شایع می باشد ، ممکن است افراد از جراحی زیبایی بینی اولیه خود رضایت نداشته باشند و بنا به دلایلی به خصوص بینی عملکرد طبیعی خود را از دست بدهد. جراحی بینی ترمیم در این مواقع یک اقدام فوق العاده بوده که علاوه بر رفع مشکلات ظاهری هر گونه مشکلات تنفسی را بهبود می بخشد. لازم به ذکر بوده که این نوع جراحی به نسبت جراحی اولیه بسیار پیچیده و حساس می باشد ، در نتیجه زیبا جویان باید در انتخاب جراح بینی دقت و تمرکز بالایی داشته باشند ، زیرا تنها یک جراح بینی خوب می تواند تغییرات لازم را بدون بروز هیچ گونه عارضه ای اعمال کند.

جراحی بینی با دکتر ایرجی

 

چه زمانی افراد باید برای جراحی ترمیمی بینی به جراح بینی خوب در اصفهان مراجعه کنند ؟

پس از اتمام فرایند عمل بینی اولیه ، لازم است تا زیبا جویان حدود شش ماه الی 1 سال صبر کنند تا تمامی عوارض جانبی همچون تورم و التهاب به طور کامل بهبود یابند. با گذشته این بازه زمانی و عدم بهبود مشکلات ظاهری و تنفسی لازم است افراد برای بررسی و در صورت نیاز به جراحی ترمیمی بینی در اصفهان به پزشک مراجعه کنند. در صورت وجود هر یک از علائم زیر ، جراح توصیه می کند تا جراحی بینی ثانویه را انجام دهید.

قوز موجود بر روی تیغه بینی : از جمله ویژگی های بارز بینی استخوانی وجود یک بر آمدگی یا قوز می باشد. در مواقعی که جراح بینی نتواند این قوز را به طور کامل بر طرف کند و تیغه بینی را اصلاح کند ، این برآمدگی باقی خواهد ماند. در صورتی که ورم بینی همانند قوز مشاهده شود جراحی مجدد نیاز نبوده اما اگر این قوز به طور دائمی و بر اثر عدم اصلاح استخوان باشد به جراحی مجدد نیاز دارد.

عدم تنفس آسان : انتخاب جراح بینی خوب و باتجربه ، اهمیت بسیار زیادی در تنفس آسان و راحت بیمار بعد از رینوپلاستی دارد. یک پزشک با تجربه ای اندک ، قطعا قادر به رفع مشکلات تنفسی نخواهد بود و نمی تواند ظاهر بینی را به شکل دلخواه بیمار تغییر دهد ، در نتیجه علاوه بر عدم رضایت زیبا جو از شکل ظاهری بینی ، سبب خواهد شد تا با مشکلات تنفسی رو به رو شود. توجه داشته باشید که اختلالات تنفسی به وجود آمده همراه با رینوپلاستی اولیه ممکن است حتی با جراحی بینی ترمیمی بهبود پیدا نکند.

دفرمه شدن ساختار بینی : یکی از اهداف اصلی افراد جهت انجام رینوپلاستی ، افزایش زیبایی ظاهر و ایجاد تغییرات اساسی بر روی ساختار بینی می باشد که در افزایش اعتماد بنفس آن ها نقش اساسی دارد. با دفرمگی بینی در رینوپلاستی اولیه ، اعتماد بنفس زیبا جو کاهش پیدا کرده و برای اصلاح این بد فرمی برای عمل ترمیمی بینی اقدام می کند.

افتادگی نوک بینی : پوست ضخیم همراه با چربی بسیار زیاد و ساختار استخوانی با مقاومت بسیار پایین از ویژگی های بینی گوشتی بوده که ممکن است افراد بعد از عمل بینی گوشتی خود دچار افتادگی نوک بینی شوند. عدم مهارت کافی جراح جهت تقویت غضروف به خصوص نواحی نوک بینی ، به مرور نوک بینی زیبا جویان افتاده می شود.

 

جراحی ترمیمی بینی - دکتر ایرجی

 

اسکار های داخلی و خارجی : برآمدگی های موجود بر روی بینی که به دلیل اسکار های داخلی و خارجی به وجود می آیند ، سبب عدم زیبایی ظاهر بینی شده که تنها با جراحی ترمیمی بینی بهبود پیدا می کنند.

فواصل میان دو حفره : در برخی موارد نیز پزشک تسلط کاملی بر علم زیبا شناختی ندارد و به دلیل عدم رعایت تناسب و ایجاد فاصله ای بسیار زیاد میان حفره های بینی زیبا جو ، تاثیرات منفی بر زیبایی ظاهری بینی افراد می گذارد که با عمل بینی ترمیمی می توان آن را اصلاح کرد.

حالت گیره ای بینی : از جمله دلایل مهم زیبا جویان از جراحی بینی ترمیمی در اصفهان ، فرورفتگی غضروف های کناره بینی می باشد ، که بینی حالتی گیره ای پیدا می کند ، که سبب مشکلات تنفسی در زیبا جویان می شود.

باریک شدن بیش از حد تیغه بینی : این عارضه در افراد با بینی های استخوانی بسیار مشاهده می شود. این عارضه مشکلات تنفسی و زیبایی را به همراه دارد ، که با جراحی بینی ترمیمی در اصفهان ، می توان آن را بر طرف کرد.

چه تفاوتی میان جراحی بینی اولیه و ثانویه است ؟

در رینوپلاستی اولیه ، با توجه به آن که بینی تنها یک بار تحت جراحی قرار گرفته است ، قسمتی از بافت بینی اسیب دیده و ساختار استخوانی دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. بنابراین جراحی ترمیمی بینی بسیار پیچیده و سخت خواهد بود. جراح بینی اصفهان در این پروسه باید بتواند با وجود مشکلات موجود تنفس و شکل ظاهری بینی افراد را بهبود بخشد. از دیگر تفاوت های میان این دو پروسه جراحی می توانیم به احتمال بکارگیری جراح از پیوند استخوانی اشاره کنیم ، در واقع با حذف مقداری از بافت و تراشیده شدن استخوان لازم است در عمل بینی ترمیمی در اصفهان بت دکتر ایرجی ، به منظور حفظ ساختار بینی اقداماتی انجام شود.

 

 

رینوپلاستی ثانویه با بکارگیری از کدام تکنیک انجام می شود ؟

تفاوتی نداره عمل بینی اولیه شما از نوع باز یا بسته باشد ، اما در جراحی ترمیمی بینی به علت نیاز به دسترسی کافی جراح بینی ترمیمی خوب در اصفهان ، بهتر است تا پروسه جراحی تنها با تکنیک باز انجام شود. البته در صورتی که مشکلات موجود بسیار جزئی باشد جراح ماهر رینوپلاستی ، از پروسه عمل بینی بسته بکار خواهد گرفت و در صورت وجود مشکلات اساسی و تنفسی تمامی تغییرات لازم را با پروسه جراحی بینی باز انجام خواهد داد.

 

جراحی ترمیمی بینی - دکتر ایرجی

 

پوست چه نقشی در جراحی ترمیمی بینی دارد ؟

پوست بینی همانند یک کاور عمل می کند ، پوست ساختار استخوانی بینی افراد را پوشش داده و نتیجه حاصل از عمل زیبایی بینی را به نمایش می گذارد. لازم به ذکر است که ضخامت بالای پوست نقش بسیار مهمی در کاهش برخی عوارض جانبی همانند التهاب و تورم بعد از رینوپلاستی دارد. در عمل بینی استخوانی ، جراح بینی در برابر بافت اسکار زیر پوست و ضخامت بالای پوست مقابله می کند. البته این یک نوع چالش بوده که دکتر عمل بینی ترمیمی خوب در اصفهان ، می تواند از عهده آن بر آید. در نتیجه بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از رینوپلاستی با آن رو به رو می شوید ، به طور معمول در افراد با پوست ضخیم بیشتر بوده که این موضوع سبب پیچیده تر شدن جراحی ترمیمی بینی خواهد شد. بنابراین بهتر است بدانید که پوست ضخیم و همراه با چربی از ویژگی های بینی گوشتی است و پوست بینی های استخوانی بسیار نازک و ظریف می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها