مشکی

جراحی پلک در اصفهان

هر یک از اعضای صورت و وجود زیبایی و توازن میان آن ها تاثیرات فوق العاده ای در چهره افراد می گذارد ، به همین منظور پروسه های زیبایی امروزه در میان افراد بسیار محبوب شده است. برای مثال با افزایش سن و تاثیر گذاری برخی موارد چین و چروک و افتادگی هایی در پلک ها پدید می آید که نیازمند جراحی پلک در اصفهان می باشند. بنابراین سبب شده است تا بلفاروپلاستی در تمامی دنیا جز بهترین پروسه های زیبایی به شمار رود ، زیرا بهبود آن ها زیبایی چشم ها و ظاهر را نیز دو چندان می کند. با ما در ادامه این مطلب که توسط بهترین جراح پلک در اصفهان دکتر نیلوفر ایرجی تهیه شده است همراه شوید تا بتوانید اطلاعات کافی را از این پروسه درمانی و زیبایی کسب کنید.

جراحی پلک در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

بلفاروپلاستی در اصفهان

جراحی زیبایی پلک ، نوعی فرایند جراحی به شمار می رود که طی ان تورم و افتادگی زیر چشم بهبود یافته و افتادگی پلک بالا یا پایین طور کامل بر طرف می شود. البته موارد متعدد دیگری همچون نور مستقیم خورشید و کاهش تولید کلاژن و غیره می تواند در بروز هر نوع عارضه ای در اطراف چشم و پلک ها تاثیر بگذارد که با فرایند جراحی پلک در اصفهان می توان آن ها را بهبود بخشید.

هدف از جراحی پلک چیست ؟

 1. موثر در رفع گودی زیر چشم
 2. رفع چربی های ذخیره شده که به شکل پف چشم در آمده اند.
 3. از بین برنده پوست اضافه و بهبود چین و چروک های موجود در اطراف پلک.
 4. بهبود افتادگی پلک که طی آن سفیدی زیر مردمک چشم نمایان می شود.
 5. بهبود افتادگی پوست که سبب چین خوردگی و اختلال در کانتور طبیعی پلک بالا می شود.

جراحی پلک در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی جراحی پلک در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

اقدامات قبل از عمل پلک

در جلسات مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی دکتر ایرجی در اصفهان ، لازم است تا اقداماتی صورت گیرد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

هدف زیبا جو از عمل : در مواردی غیر از درمان مشکلات موجود ، بهتر است برای دست یابی به نتیجه ای فوق العاده و مطلوب انتظاراتی واقع بینانه داشته باشید و تمامی آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

بررسی بیماری های زمینه ای : ابتلای افراد به بیماری های زمینه ای ، حساسیت های دارویی و ابتلا به بیماری های چشمی همانند: خشکی چشم و آب آوردن چشم ها ، حساسیت و غیره را باید به جراح خود اطلاع دهید تا در مواقع بروز اختلال اطلاعات کافی را از شرایط شما داشته باشد.

دارو های مصرفی : اگر از برخی ویتامین ها ، داروهای بخصوص بیماری خود استفاده می کنید ، بهتر است با توجه به نظر پزشک آن ها را تا بهبودی کامل کنار بگذارید.

آزمایشات چشم : پزشک قبل از جراحی پلک در اصفهان ، آزمایشاتی شامل آزمایش تولید اشک و اندازه گیری بخش های مختلف پلک را برای شما انجام خواهد داد. البته ممکن است برای اطمینان بیشتر از عدم وجود نقطه کور قبل از جراحی آزمایش میدان دید را توصیه کند.

عکس برداری از پلک ها : عکس های تهیه شده از پلک ها به پزشک کمک می کند تا در روند جراحی تغییرات لازم را به خوبی و در نواحی مورد نیاز ایجاد کند.

جراحی پلک در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

هدف از عمل پلک

جراحی زیبایی پلک در اصفهان 

این نوع پروسه جراحی با هدف پزشکی و درمانی انجام نمی شود ، در واقع افراد جهت بهبود و افزایش زیبایی ظاهری خود برای عمل بلفاروپلاستی در اصفهان با دکتر ایرجی ، اقدام می کنند. این تکنیک برای برداشت کیسه های حاوی چربی زیر چشم یا رفع افتادگی پلک ها انجام می شود. عمل زیبایی در این موارد سبب بازگرداندن جوانی و خلق چهره ای شاداب و پر انرژی در زیبا جویان می شود ، زیرا با افزایش سن و تاثیر گذاری برخی موارد ، توده های چربی افزایش یافته اند و ماهیچه های پلک ضعیف و پوست پلک ها کشیده می شوند. تمامی این فاکتور ها از زیبایی چهره کاسته و سبب ایجاد جلوه ای خسته و ناراحت خواهد شد.

 جراحی درمانی پلک در اصفهان

در صورتی که افراد به بیماری مبتلا باشند ، که به پلک ها و چشم های شان مرتبط باشد ، نیازمند یک روند درمانی جراحی پلک خواهند بود. ممکن است با جراحی درمانی ، عدم توانایی استفاده از لنز و عینک به دلیل وجود پف بسیار زیاد در بالا و پایین چشم ها درمان شود.

انواع روش های بلفاروپلاستی

جراحی پلک بالا

عمل زیبایی پلک در اصفهان در قسمت بالایی پلک ، شامل برداشت چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی بوده که می تواند باعث افتادگی ، ایجاد احساس سنگینی و نیمه بسته به نظر رسیدن چشم افراد شود. بلفاروپلاستی پلک بالا به افراد کمک می کند تا سر حال تر ، هوشیار تر و چهره ای جوان و شاداب داشته باشند. برای آغاز روند جراحی ، پزشک برش هایی را در چین طبیعی پلک ایجاد می کند و پس از خارج کردن چربی برش های موجود را در چین های طبیعی پلک می بندد ، تا محل برش و زخم ها نیز قابل مشاهده نباشند.

جراحی پلک پایین

رسوبات باقی مانده از چربی ، ماهیچه و پوست سبب ایجاد چین و چروک و تیره تر شدن و بروز پف زیر چشم ها نیز خواهد شد. به همین منظور بلفارو پلاستی برای رفع این موارد نیز انجام می شود. در جراحی پلک پایین ، پلک ها در موقعیت جدید قرار خواهند گرفت و کانتور زیبایی را در نیمه پایین صورت زیبا جو خلق خواهند کرد. بهترین جراح پلک در اصفهان ، در این پروسه برش های بسیار کوچکی را در طول پلک پایین ، بیرون خط مژه یا در داخل پلک با هدف دسترسی کافی به ناحیه زیر چشم ایجاد خواهد کرد. بعد از دست یابی به مناطق مورد نظر بافت و رسوبات چربی برداشته شده و برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه در ناحیه ای غیر قابل مشاهده می بندد. 

جراحی پلک در اصفهان - دکتر ایرجی

آیا فکر می کنید کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی در اصفهان هستید ؟

عده ای از زیبا جویان کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک در اصفهان با دکتر ایرجی ، نخواهند بود ، اما افراد با شرایط زیر نیز می توانند از این پروسه درمانی و زیبایی نیز بهرمند شوند.

 • افراد در سنین بالای 30 الی 35 سال .
 • زیبا جو با عدم ابتلا به تیروئید.
 • عدم بالا بودن فشار خون.
 • افرادی که به بیماری های مرتبط به چشم مبتلا نمی باشند.
 • زیبا جویانی با سیستم ایمنی بدن قوی و عدم ابتلا به نوعی بیماری خاص.
 • افرادی که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند.
 • افرادی که دارای خواسته های واقع بینانه ای هستند.

عوارض ناشی از عمل پلک چیست ؟

هر نوع جراحی زیبایی به دنبال خود عوارض جانبی را دارد. البته این دسته از عوارض نگران کننده نخواهند بود مگر آن که به مرور تشدید شوند که به دنبال خود عوارض خطرناکی خواهند داشت ، که به ندرت در زیبا جویان رخ می دهد. این دسته از اختلالات خونریزی ، خشکی چشم و تغییر رنگ پوست در پلک و اطراف ان ها می باشد. بهتر است بدانید که ممکن است برخی از افراد قادر به کامل بستن چشم ها نباشند و قدرت بینایی خود را به مقدار اندکی از دست دهند. البته تمامی این موارد به مقدار اندک و بسیار نادری بوده و عده بسیار زیادی از زیبا جویان از فرایند جراحی پلک در اصفهان راضی می باشند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی در چه صورت لازم است با پزشک تماس بگیرید؟

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر، به طور فوری با پزشک یا مراکز درمانی تماس بگیرید:

 • تنگی نفس
 • درد در قفسه سینه
 • ضربان قلب نامنظم (آریتمی)
 • درد شدید در چشم‌ها
 • مشکلات در بینایی
 • قرمزی و التهاب شدید در اطراف محل برش
 • افزایش دما (تب)
 • ترشحات زرد یا سبز از محل
 • برش
 • خونریزی کنترل‌ناپذیر با اعمال فشار

افتادگی پلک پس از عمل، ممکن است در طول خواب اتفاق بیفتد و در صورت وقوع، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین، استفاده از قطره یا ژل چشمی برای حفظ رطوبت چشم توصیه می‌شود.

مزایای جراحی زیبایی پلک چیست؟

جراحی زیبایی پلک مشکلاتی را که ممکن است برای فرد پیش از این ایجاد آزار کننده باشد، رفع می‌کند. به طور کلی، جراحی زیبایی پلک دارای فوایدی است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • تحقق پوستی پف و یا شل
 • حذف چین و چروک‌های پلک پایینی
 • پیشگیری از افتادگی پلک پایین
 • کاهش تورم زیر چشم
 • رفع افتادگی پلک که باعث اختلال در دید می‌شود
 • ظاهر شاداب بدون نیاز به آرایش
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی

هدف از انجام جراحی پلک

در صورتی که افتادگی بیش از حد پلک‌ها از باز شدن کامل چشم‌ها جلوگیری کند، احتمالاً نیاز به انجام بلفاروپلاستی است. برداشتن بافت اضافی از پلک‌های بالا می‌تواند به بهبود بینایی کمک کند. بلفاروپلاستی نقش بسزایی در ظاهر فرد ایفا می‌کند. در موارد زیر، بلفاروپلاستی می‌تواند گزینه مناسبی باشد:

 • وجود پف یا افتادگی در پلک‌های بالا
 • پوست اضافی در پلک‌های بالا که بر بینایی تأثیرگذار است
 • پوست اضافی در پلک‌های پایین
 • پف در زیر چشم‌ها
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها