مشکی

جراحی گوش در اصفهان

آیا شما نیز از بزرگی گوش های خود رنج می برید ؟ آیا داشتن گوش های برجسته شما موجب شده تا اعتماد به نفس خود را از دست بدهید ؟ نیازی به نگرانی در رابطه با این موضوعات نیست ؛ چرا که امروزه به کمک جراحی گوش و یا اتوپلاستی می توان مشکلات ناشی از زیبایی گوش ها را به کمک جراحی سرپایی و با دوره نقاهت کوتاهی برطرف نمود. خوب است بدانید که انجام این عمل زیبایی بر خلاف بسیاری از جراحی های زیبایی دیگر در سنین کم امکان پذیر بوده و اغلب توصیه می شود اگر از بزرگی و برجسته بودن گوش های کودک خود رنج می برید ، در همان سنین کودکی برای جلوگیری از آسیب های روانی و همچنین کسب نتیجه بهتر ، عمل زیبایی گوش را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص توصیه می شود با ما تا انتهای این مقاله از دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در اصفهان همراه شوید ؛ چرا که قصد داریم به تمامی دغدغه ها و سوالات شما عزیزان در این راستا پاسخ دهیم.

جراحی گوش در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام جراحی گوش در اصفهان هستند ؟

 • به صورت کلی آن دسته از افرادی که از بزرگ بودن ، عدم تقارن و یا برجسته بودن گوش های خود رنج می برند و یا آن دسته از افرادی که به دلیل حوادثی مثل تصادف و یا سوختگی گوش های آن ها دچار مشکل شده است ؛ بهترین کاندیدا برای انجام جراحی زیبایی گوش هستند. به جز مواردی که ذکر شد ، لازم است افرادی که برای این پروسه اقدام می کنند از شرایط زیر نیز برخوردار باشند :
 • لازم است فرد متقاضی عمل اتوپلاستی در اصفهان ، از نظر روحی و جسمی در سلامت کامل باشد.
 • حداقل سن لازم برای انجام این جراحی 5 سال است ؛ بنابراین تا زمانی که رشد گوش ها کامل شود ، باید صبر نمایید.
 • لازم است تا زمانی که کودک شما توانایی همکاری و تعامل با جراح گوش را داشته باشد ؛ صبر نمایید ؛ چرا که جراحی گوش نیازمند گذراندن دوره نقاهت و رعایت برخی نکات در این دوران است.
 • متقاضیان جراحی زیبایی گوش نباید به سیگار و مشروبات الکلی اعتیاد داشته باشند.
 • شرط لازم برای انجام این جراحی داشتن توقعات منطقی و معقول از نتیجه عمل زیبایی گوش است.

جراحی اتوپلاستی در کودکان

همانطور که پیش از این بیان شد عمل زیبایی گوش در کودکان بالای 6 سال قابل انجام است ؛ به صورت کلی بعد از 5 سالگی رشد گوش ها تکمیل می شود ، اما همچنان گوش ها از انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند که همین مسئله موجب می شود تا نتیجه موفقیت آمیز و رضایت بخش تری را از جراحی گوش در سنین کودکی کسب نمود. همچنین انجام این جراحی در سنین پایین موجب می شود تا از آسیب های روانی ناشی از بزرگ بودن گوش ها و تمسخر سایر افراد جلوگیری نمود.

جراحی گوش در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

بهترین سن برای انجام جراحی گوش چه زمانی است ؟

تا سه سالگی رشد گوش ها ادامه دارد و در سنین 5 الی 6 سالگی رشد گوش ها کامل می شود. خوب است بدانید که بزرگ شدن گوش ها از نظر سایز با افزایش سن به بزرگ شدن نرمه گوش ارتباط دارد و در رشد کلی گوش ها تغییری ایجاد نمی کند. با توجه به شرایطی مثل انعطاف پذیری گوش ها در سنین کودکی و همچنین جلوگیری از آسیب های روانی پیشنهاد می شود جراحی گوش در اصفهان ، در سنین کودکی انجام شود ؛ با این حال ذکر این نکته لازم است که انجام عمل اتوپلاستی در اصفهان با دکتر ایرجی ، در هر سنی امکان پذیر بوده و محدودیت سنی خاصی را ندارد. بنابراین با مشورت پزشک و در هر زمان که آمادگی انجام این جراحی را داشتید ، می توانید به مطب جراح گوش خوب در شهر خود مراجعه نموده و از مزیت های این پروسه زیبایی بهره مند شود.

چه اقداماتی قبل از انجام جراحی گوش لازم است ؟

انتخاب بهترین جراح گوش : انتخاب یک جراح گوش خوب در اصفهان که دارای توانایی و مهارت بسیار در این امر است ؛ می تواند در شما این اطمینان را ایجاد کند که نتیجه خوب و رضایت بخشی را از عمل جراحی خود کسب نمایید.

مشاوره با پزشک و صحبت در مورد انتظارات : گام دوم در اقدامات قبل از جراحی گوش در اصفهان ، مراجعه به پزشک و صحبت در رابطه با دغدغه ها و انتظارات شما از نتیجه عمل اتوپلاستی است ؛ پزشک بعد از انجام معاینات لازم و شنیدن صحبت های شما مشخص می کند کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا خیر!

انجام آزمایشات لازم قبل از جراحی گوش : اگر شما کاندید مناسبی برای این پروسه زیبایی باشید ، آزمایش های لازم برای اطمینان از سلامتی شما در هنگام بیهوشی تجویز خواهد شد.

انجام عکس برداری : برای اینکه مشکلات ظاهری گوش ها به خوبی قابل رویت باشد و در هنگام پروسه جراحی ، پزشک اشراف بهتری نسبت به موقعیت و اندازه گوش ها داشته باشد ، لازم است از زوایای مختلف عکس هایی از گوش ها تهیه شود.

قطع مصرف الکل و دخانیات : مصرف دخانیات منجر به غلظت خون شده و می تواند مشکلات بسیاری را در هنگام عمل جراحی گوش و بعد از آن ایجاد نماید ؛ همچنین توصیه می شود از مصرف مشروبات الکلی به دلیل تاخیر در روند بهبودی و تداخل با برخی داروها حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی اتوپلاستی خودداری نمایید.

مزایای جراحی گوش با بهترین جراح اتوپلاستی اصفهان

 1. دوره نقاهت بعد از عمل اتوپلاستی با بهترین جراح گوش اصفهان ، کوتاه بوده و معمولا افراد ناراحتی و درد زیادی را در این دوران تجربه نمی کنند.
 2. جراحی زیبایی گوش از جمله جراحی های بی خطر و ایمن به شمار می آید و هیچ گونه آسیبی به شنوایی وارد نمی کند.
 3. انجام جراحی گوش در اصفهان با دکتر نیلوفر ایرجی ، با بهبود مشکلات ظاهری منجر به افزایش اعتماد به نفس در افراد خواهد شد.
 4. برش های ناشی از این جراحی کوچک بوده و در نواحی از گوش ها ایجاد می شود که بعد از عمل قابل مشاهده نیست.
مراقبت های بعد از جراحی گوش - دکتر ایرجی

با مراقبت های بعد از جراحی گوش بیشتر آشنا شوید !

 • حداقل به مدت 5 روز روی گوش های خود پانسمان دارید ، به همین دلیل نمی توانید بعد از عمل شاهد تغییرات ایجاد شده در فرم گوش ها باشید ، بعد از گذشت 5 روز و با برداشتن پانسمان نیز ، یک باند کشی روی گوش ها قرار داده خواهد شد که به شکل گیری و کاهش تورم گوش ها بعد از عمل کمک زیادی می کند.
 • لازم است داروهای تجویز شده بعد از عمل را به موقع مصرف نمایید. برخی از داروها برای جلوگیری از بروز عفونت در زخم ها تجویز شده و برخی دیگر خاصیت تسکین و جلوگیری از درد را دارند.
 • توصیه می شود به مدت دو هفته به صورت طاقباز استراحت نمایید تا فشاری به گوش ها وارد نشود ؛ همچنین قرار دادن سر و شانه ها نسبت به سایر قسمت های بدن موجب می شود تا تورم گوش ها کاهش پیدا کند.
 • از دیگر توصیه های مهم در مراقبت های بعد از جراحی گوش در اصفهان با دکتر ایرجی ؛ خودداری از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن است.

هزینه اتوپلاستی گوش چقدر است؟

هزینه نهایی عموماً بسته به عواملی از قبیل شرایط بالینی بیمار، نوع روش زیبایی مورد استفاده، میزان تغییرات اعمال شده، و مهارت جراح متفاوت است. به علاوه، علاوه بر هزینه‌های عمل، باید هزینه‌های مربوط به آزمایشات، بیهوشی، و داروهای تجویزی را نیز در نظر بگیرید.
معمولاً جراحی اتوپلاستی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد، زیرا بیشتر به عنوان یک جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین ممکن است شما ملزم به پرداخت کل هزینه‌ها از جیب خود باشید.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی گوش چیست؟

اگرچه جراحی اتوپلاستی برای افراد در هر رده سنی از کودکان تا بزرگسالان قابل انجام است، اما برای بهبود نتایج، بهتر است جراحی پس از رشد کافی گوش انجام شود. بهترین زمان برای انجام جراحی گوش برجسته (loopear) معمولاً بین 5 تا 12 سالگی است. در مواردی که دفورمیتی یا نقص گوش برجسته وجود دارد، زاویه گوش با استخوان جمجمه بیش از حد است و این باعث برجسته شدن گوش‌ها در نمای جلو می‌شود. این ایراد با جراحی مناسب قابل برطرف شدن است. گاهی اوقات، در مواردی که غضروف‌های گوش بدون نقص هستند ولی نرمه گوش (لوبول) بزرگ است، می‌توان با جراحی ساده‌تر نرمه گوش را اصلاح کرد.

عوارض و خطرات ممکن انجام جراحی زیبایی گوش چیست؟

همانند سایر عمل‌های جراحی، اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش نیز دارای عوارضی است که باید به آنها توجه کرد تا از تشدید آنها جلوگیری شود. انتخاب یک جراح زیبایی ماهر برای انجام عمل اتوپلاستی می‌تواند به کاهش عوارض و افزایش موفقیت آمیز جراحی کمک کند. برخی از عوارض معمولی که ممکن است در اثر انجام جراحی زیبایی گوش رخ دهند، عبارت‌اند از: 

 • واکنش‌های نامناسب و حساسیت زا به بیهوشی
 • احتمال خونریزی در ناحیه جراحی
 • امکان عفونت
 • ایجاد نامتقارنی در گوش‌ها یا خطوط غیرطبیعی در آنها
 • بروز زخم در ناحیه برش و یا اطراف آن
 • احساس بی‌حسی در ناحیه تحت درمان که به طور معمول در حدودی طبیعی است

بیرون‌زدگی یا انفصال بخیه‌ها در ناحیه‌ای که گوش‌ها شکل داده شده‌اند؛ در این صورت لازم است بخیه‌ها را برداشته و دوباره بخیه‌گذاری شوند.

برای چه افرادی عمل زیبایی گوش مناسب است؟

عمل زیبایی گوش برای درمان مشکلات متداول زیر مناسب است:

 • گوش‌هایی که از سر خیلی دور هستند.
 • گوش‌های بیش از حد بزرگ (اختلالی که به آن ماکروتیا می‌گویند).
 • گوش‌های نابرابر از نظر اندازه و شکل.
 • افرادی که از نتایج عمل زیبایی گوشی که قبلاً انجام داده‌اند راضی نباشند.
 • ناهنجاری‌های مادرزادی گوش از جمله گوش جمع شده، گوش آویزان و کریپتوتیا (Cryptotia).

مراقبت‌های قبل از جراحی زیبایی گوش چه هستند؟

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی گوش گرفته‌اید، بهتر است با مراقبت‌های لازم قبل از عمل آشنا شوید. پیش از ورود به اتاق عمل، جراح از شما می‌خواهد که یک فرم رضایت‌نامه را امضا کنید. والدین هم باید برای عمل فرزندانشان رضایت کتبی بدهند. پیش از امضا، فرم رضایت‌نامه را به دقت مطالعه کنید.

فیلم‌های جراحی اتوپلاستی گوش در اینترنت قابل دسترس هستند. اگر با این فرایند آشنایی ندارید، می‌توانید با دیدن این فیلم‌ها به طور کامل با این جراحی آشنا شوید. قبل از انجام جراحی:

 • برای کمک به فرایند بهبودی، تا حد ممکن از سلامت کلی و تناسب اندام برخوردار باشید.
 • جراح پلاستیک معمولاً توصیه می‌کند که آزمایش‌هایی مانند آزمایش خون، آزمایش اشعه ایکس، یا نوار قلب (ECG) را برای ارزیابی عملکرد قلب و شرایط کلی بدن انجام دهید.
 • فرایند بهبودی شما در خانه خواهد بود. بخشی از منزل را برای این منظور در نظر بگیرید؛ این بخش باید شامل بالش، کیسه‌ی یخ، دماسنج، و یک تلفن در دسترس باشد.
 • جراح دستورالعمل‌های دقیقی را درباره نحوه آماده‌شدن برای عمل به شما می‌دهد که باید به دقت آن‌ها را دنبال کنید.
 • سیگار کشیدن را متوقف کنید.

همچنین از شما خواسته می‌شود که سابقه پزشکی کاملی را به متخصص جراحی پلاستیک خود ارائه دهید. این سابقه پزشکی شامل موارد زیر است:

 • هرگونه بیماری موجود یا ابتلا به آن.
 • داروهایی که در حال مصرف هستید یا قبلاً مصرف کرده‌اید.
 • هرگونه حساسیت یا آلرژی که ممکن است داشته باشید.

تا دو هفته بعد از اتوپلاستی لازم است به صورت مرتب باند کشی و یا هدبند روی گوش ها قرار داشته باشد ، بعد از آن با مشورت پزشک می توانید تنها در شب و موقع خواب از هدبند روی گوش های خود استفاده کنید.

خیر این برش ها در موقعیت استراتژیک ایجاد شده و به هیچ عنوان بعد از عمل قابل مشاهده نیست.

به دلیل فشار ناشی از هدفون روی گوش ها استفاده از آن تا زمان بهبودی توصیه نمی شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها