مشکی

رفع غبغب + از بین بردن غبغب

یکی از تکنیک های زیبایی و جوانسازی صورت کاهش حجم چربی انباشته شده در برخی نواحی صورت می باشد. غبغب نیز یکی از این نواحی بوده که امروزه به عنوان دغدغه اصلی برخی زیبا جویان شناخته می شود. برخی از افراد با توجه به عوامل ژنتیکی ، اضافه وزن و حتی با افزایش سن دچار این عارضه می شوند ، که نیازمند بکارگیری از پروسه های درمانی جهت رفع غبغب در اصفهان می باشند. از این رو در این مطلب از دکتر نیلوفر ایرجی ، جراح سر و گردن خوب در اصفهان ، قصد داریم شما را با بهترین روش های از بین بردن غبغب آشنا کنیم.

رفع غبغب در اصفهان - دکتر ایرجی

غبغب چیست ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که غبغب یک عارضه نگران کننده نمی باشد ، تنها لایه ای از چربی بوده که در زیر چانه برخی افراد انباشته شده است. با افزایش حجم چربی در این ناحیه به مرور چین و چروک هایی به وجود خواهند آمد. این عارضه سبب کاهش رضایت افراد از زیبایی ظاهر خود خواهد شد ، که تمایل آن ها را برای انجام یک پروسه درمانی مناسب به منظور رفع غبغب در اصفهان ، افزایش خواهد داد.

چه عواملی در بروز غبغب نقش خواهند داشت ؟

چربی های اضافی : یکی از شایع ترین موارد در بروز غبغب ، چربی اضافی می باشد. زمانی که وزن بدنتان بالا می رود ، چربی در تمامی نقاط بدن به خصوص صورت و زیر چانه افزایش می یابد. همچنین بهتر است بدانید که در صورت کاهش وزن با حجم بالایی از غبغب مواجه خواهید شد ، که شما را دلسرد خواهد کرد ، در این مواقع لازم است به جراح خوب برای رفع غبغب در اصفهان ، مراجعه کنید.

افزایش سن و پیری پوست : همه ما می دانیم که با افزایش سن و پیری پوست مشکلات متعددی در پوست صورت به وجود می آید. از سن 20 سالگی فرایند پیری و مقدار کلاژن تولید شده در زیر پوست به مرور کاهش پیدا می کند. زمانی که این عارضه رخ می دهد پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و افتاده می شود.

نکته : بهتر است بدانید که هر چه پیر تر می شویم میزان کلاژن و الاستین پوست نیز کاهش می یابد و پیری پوست بیشتر نمایان می شود. در پی این عارضه پوست فک افتاده شده و همانند تجمع چربی در این ناحیه می شود.

لازم به ذکر بوده که انجام برخی فعالیت ها می تواند این روند پیری را به مقدار چشمگیری افزایش دهد ، برای مثال مصرف دخانیات ، عدم پیروی از یک رژیم غذایی سالم و مفید ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و غیره می توانند نقش داشته باشند. در صورتی که داشتن یک سبک زندگی سالم ، مراقبت از پوست می تواند مانع از افتادگی غبغب و نیاز به بکارگیری از روش های رفع غبغب باشد.

حالات بدنی نامناسب : توجه کنید! نگاه کردن به تلفن همراه و مطالعه کردن همراه با خم کردن بیش از حد سر ، از جمله مواردی هستند که بدن را در حالتی نامناسب قرار می دهند. جدا از آسیب های وارد شده به سر و گردن ، سبب آسیب دیدگی به عضلات گردن و چانه می شود. در پی ضعیف شدن این عضلات ، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در اطراف چانه تجمع پیدا می کند و منجر به افتادگی پوست و مراجعه افراد به پزشک خوب جهت رفع غبغب در اصفهان می شود.

ساختار صورت : باید بدانید که برخی عوامل موثر در بروز غبغب ، خارج از کنترل ما می باشند. برای مثال برخی افراد با تیپ های بدنی متفاوت نسبت به باقی افراد بسیار بیشتر مستعد چاقی و در نتیجه افتادگی غبغب هستند. برای مثال افراد با چانه ای فرو رفته و خط فک ضعیف ، بیشتر از دیگران مستعد این عارضه خواهند بود. در واقع برخی از افراد با وجود ان که لاغر هستند ، دچار افتادگی غبغب می شوند که برای رفع غبغب دراصفهان با دکتر ایرجی ، لازم است تا اقداماتی را انجام دهند.

ژنتیک : اگر از اعضای خانواده شما ، فردی دچار این عرضه باشد ، احتمال آن که در شما غبغب مشاهده شود بسیار بالا است.

رفع غبغب در اصفهان - دکتر ایرجی

چگونگی درمان و رفع غبغب در اصفهان

تا کنون با عواملی که در بروز غبغب تاثیر داشتند آشنا شدیم ، بنابراین می دانیم که رعایت مراقبت های پوستی ، جلوگیری از افزایش وزن و خودداری از انجام برخی فعالیت های مضر می تواند در عدم بروز این عارضه پیشگیری کند. اما در صورتی که شما عزیزان دچار غبغب شده باشید با استفاده از تکنیک هایی که در ادامه به ان ها اشاره می شود می توانید جهت رفع غبغب اقدام نمایید.

از بین بردن غبغب با تزریق فیلر و بوتاکس

زمانی که نمی توانید سبک زندگی خود را برای دست یابی به نتایج عالی تغییر دهید یا با استفاده از برخی روش ها با سرعت بالایی به خواسته خود دست یابید ، پزشک تزریق بوتاکس یا تزریق فیلر را به شما زیبا جویان پیشنهاد خواهد کرد.

تزریق فیلر : جالب است بدانید که به دنبال تزریق ژل که یک پروسه واکنش سریع می باشد ، می توانید به سرعت اثر ضد پیری ایجاد کنید و هر گونه چین و چروک و برجستگی را در ناحیه مورد نظرتان کاهش دهید. در نتیجه افراد می توانند با تزریق این ماده در امتداد زاویه خط فک جهت رفع غبغب در اصفهان ، اقدام کنند.

تزریق بوتاکس : از دیگر روش های کم تهاجم و بدون نیاز به جراحی ، تزریق کردن بوتاکس می باشد. حتما از مزایای تزریق بوتاکس در جهت رفع چین و چروک آگاه هستید ، بنابراین بهتر است بدانید که تزریق بوتاکس در عضلات خط فک و گردن دارای خاصیت لیفتینگ بوده که ظاهر غبغب را به حداقل می رساند.

جراحی لیفت صورت با هدف رفع غبغب

زمانی که هدف زیبا جو رفع غبغب به صورت دائمی باشد ، جراحی این ناحیه بهترین گزینه خواهد بود. لازم به ذکر بوده که جراحی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که ژنتیک و ساختار استخوانی فرد مانع از رفع این عارضه به آسانی شود. با توجه به مشکلات موجود یکی از تکنیک های موثر برای جراحی زاویه سازی صورت یا لیفت صورت از جانب جراح انتخاب خواهد شد.

زاویه سازی صورت : این پروسه همانند لیفتینگ بوده اما شدت بسیار کمتری دارد. همچنین دوره نقاهت و بهبودی در آن ها بسیار کم تر خواهد بود.

عمل لیفت صورت : این پروسه جراحی نیز دارای تهاجم بالایی نمی باشد ، تنها نواحی کلیدی مورد هدف قرار خواهند گرفت که سبب حداکثر کاهش افتادگی پوست و رفع غبغب می شود.

لیفت با نخ غبغب

در این پروسه برای از بین بردن غبغب ، از نخ های مناسب جهت جراحی های داخلی همانند جراحی قلب استفاده می شود. تاثیر نتایج حاصل از لیفت با نخ  دو سال بوده و به مرور جذب می شوند. نتیجه حاصل از این تکنیک بلافاصله مشاهده شده که سبب تولید کلاژن نیز خواهد شد.

رفع غبغب با حرکات ورزشی

در مواردی که میزان چربی های تجمع یافته در زیر چانه کم باشد ، به کمک رژیم غذایی و انجام برخی حرکات ورزشی می توان به برطرف شدن و آب شدن چربی های این ناحیه کمک نمود ؛ اما در مواردی که میزان چربی ناحیه غبغب زیاد باشد ، انجام حرکات ورزشی نمی تواند در رفع این عارضه موثر باشد و در چنین شرایطی لازم است از درمان های پزشکی و زیبایی جهت رفع غبغب کمک گرفت.

بهترین روش درمان غبغب

امروزه روش های مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد و انتخاب بهترین روش به نوع پوست و همچنین سن و شدت غبغب بستگی دارد که با توجه به معاینات انجام شده توسط پزشک تشخیص داده می شود. ممکن است گاهی نیاز به انجام روش های درمانی دیگری در کنار برطرف کردن غبغب باشد. برای مثل ممکن است نیاز به جراحی لیفت گردن یا پروتز چانه در کنار رفع این عارضه باشد. همچنین افرادی که همراه با رفع غبغب ، بوکال فت انجام می دهند نیز به نتیجه ایده آل و مطلوبی پس از جراحی دست پیدا می کنند.

میزان ماندگاری نتایج رفع غبغب

میزان ماندگاری نتایج حاصل از این پروسه به روش انتخابی شما برای از بین بردن غبغب بستگی دارد. همچنین مواردی مثل افزایش سن ، تغییرات وزنی ، ژنتیک و غیره می تواند در میزان ماندگاری این پروسه تاثیر داشته باشد. با این حال یکی از بهترین و ماندگارترین روش ها انجام جراحی است ؛ هر چند که این پروسه با هزینه و تهاجم بیشتری همراه است ؛ اما در نهایت میزان ماندگاری آن به مراتب از سایر روش های درمان رفع غبغب بیشتر خواهد بود. البته شما با تکرار مجدد پروسه های درمانی دیگر نیز می توانید ، به افزایش میزان ماندگاری نتایج حاصلی از این پروسه درمانی کمک نمایید.

رفع غبغب در اصفهان - دکتر ایرجی

نتیجه نهایی این پروسه زیبایی چه زمانی مشخص می شود ؟

هر یک از روش های رفع غبغب دارای تهاجم و عوارض جانبی به خصوص خود می باشند ، اما تمامی آن ها با گذشت یک بازه زمانی کوتاه مدت بهبود یافته و به راحتی و بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود.

هزینه مورد نیاز جهت درمان و رفع غبغب در اصفهان چقدر می باشد ؟

میزان چربی انباشته شده در نواحی چانه زیبا جویان با یکدیگر برابر نمی باشد ، همچنین نوع پروسه درمانی بکار برده شده ممکن است در افراد متفاوت باشد ، که در جلسات مشاوره از جانب جراح خوب برای از بین بردن غبغب در اصفهان ، مشخص خواهد شد. همچنین بهتر است بدانید که میزان مهارت جراح و روش های بکارگرفته شده می تواند در هزینه نهایی این پروسه تاثیر بگذارد ، در نتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر از میزان هزینه بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها