مشکی

لیفت ابرو در اصفهان

ابروها از جمله بخش هایی از صورت هستند که در شادابی و جوان به نظر رسیدن چشم ها و همچنین زیبایی صورت نقش موثری دارند. افزایش سن ، ژنتیک ، مصرف دخانیات ، نداشتن خواب کافی و غیره از جمله مواردی هستند که در افتادگی و چین و چروک ها پوست نقش بسزایی دارند ، ابروها نیز از جمله بخش هایی از صورت هستند که زودتر تحت تاثیر قرار گرفته و دچار افتادگی می شوند. خوشبختانه روش های مختلفی برای رفع افتادگی ابروها وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین روش ها ، جراحی لیفت ابرو است که با ماندگاری و نتایج طولانی مدت همراه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و آشنایی با انواع روش های لیفتیگ ابرو و نکات مراقبتی بعد از انجام این پروسه با ما تا انتهای این مطلب از دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن در اصفهان ، همراه باشید.

 

لیفت ابرو در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

 

انواع روش های لیفت ابرو در اصفهان

در زمان های گذشته برای لیفت و کشیدن ابروها ، یک برش در ناحیه پیشانی ایجاد می کردند و از این طرق عمل لیفت کردن ابروها انجام می شد ؛ این تکنیک را از ابتدایی ترین روش های لیفت ابرو می توان دانست که با معایب بسیاری همراه بود. برای مثال برش های جراحی هر چقدر هم که ظریف ایجاد می شد ، باز هم جای برش و اسکار ناشی از آن در پیشانی باقی می ماند ، اما به مرور و با پیشرفت علم پزشکی ، روش های جدیدی ارائه شدند که بدون ایجاد خطر و بروز عوارض جدی ، می توان ابروها را لیفت کرد. در ادامه به معرفی انواع تکنیک های لیفتینگ ابرو خواهیم پرداخت :

لیفت ابرو با اندوتاین :

یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو که با ماندگاری بالایی همراه است ، لیفت ابرو با اندوتاین می باشد. اغلب خانم ها در سنین میانسالی نگران افتادگی و چین و چروک های صورت خود هستند ؛ از این رو به دنبال روشی می گردند تا بتوان بدون کمترین عارضه و در مدت زمان کوتاهی به بهترین نتیجه دست یافت و این خطوط و افتادگی های پوست را برطرف نمود. بدون شک لیفت کردن ابرو با روش اندوتاین را می توان یکی از بهترین روش ها برای این پروسه زیبایی دانست.

لیفت اندوسکوپی ابرو :

از جمله روش های مدرن برای بالا کشیدن و برطرف کردن افتادگی ابرو ها می باشد. در این تکنیک در زیر موهای ابرو یک برش بسیار کوچک ایجاد می شود و از طریق آن ابروها لیفت و کشیده می شوند. این برش در نهایت توسط بخیه بسته می شود و با گذشت زمان به مرور محو خواهد شد.

لیفت ابرو به روش کلاسیک :

در صورتی که مراجعه کننده در کنار لیفت ابرو در اصفهان با دکتر ایرجی ، خواستار لیفت پیشانی هم باشد ، بهترین راه انجام جراحی باز برای دستیابی به نتیجه بهتر است ؛ در چنین شرایطی جراح در قسمت زیر موهای سر یک برش کوچک برای انجام لیفت پیشانی و ابرو ایجاد می کند.

لیفت ابرو به کمک بوتاکس :

به کمک تزریق بوتاکس می توان افتادگی های جزئی ابرو را برطرف نمود. دقت داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این پروسه انتخاب یک پزشک متبحر و با تجربه بسیار حائز اهمیت است ؛ چرا که عدم تزریق صحیح و اصولی می تواند منجر به افتادگی پلک و عوارض جبران ناپذیر شود.

لیفت ابرو با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس ؟

بر خلاف روش جراحی ، تزریق کردن بوتاکس با نتایج موقت همراه بوده و بعد از گذشت چند ماه نیاز به تمدید و تکرار دارد ؛ این در حالی است که نتایج حاصل از جراحی لیفت ابرو در اصفهان ، غالبا تا 7 سال ماندگاری دارند که با رعایت روتین پوستی مناسب ، داشتن تغذیه سالم و ورزش کردن به صورت منظم می توان به افزایش ماندگاری بیشتر نیز کمک نمود.

چه تفاوتی میان جراحی پلک و بالا کشیدن ابرو وجود دارد ؟

ممکن است بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که با کمک عمل بلفاروپلاستی ، افتادگی ابروهای آن ها نیز برطرف می شود ؛ در حالی که بین لیفت ابرو و جراحی زیبایی پلک تفاوت های زیادی وجود دارد و تنها به کمک عمل زیبایی پلک می توان افتادگی و پف پلک را برطرف نمود ؛ در حالی که موقعیت ابروها تغییری پیدا نمی کند. در صورتی که قصد دارید با برطرف کردن افتادگی های پلک ، ابروها را نیز لیفت کرده و موقعیت آن را تغییر دهید ، لازم است از جراح خود بخواهید تا عمل لیفت ابرو را نیز برای شما انجام دهد. در چنین شرایطی پوست چین خورده پلک بهبود پیدا کرده و ابروها نیز به سمت بالا کشیده می شوند.

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان

دقت داشته باشید که هر فردی که دچار افتادگی ابرو باشد ، الزاما کاندید مناسبی برای لیفت شقیقه و ابرو نیست ؛ چرا که ممکن است چهره برخی از افراد بعد از انجام این پروسه زیبایی حالت طبیعی پیدا نکند ، به همین دلیل انجام آن به این دسته از افراد توصیه نمی شود ؛ از این رو اگر می خواهید بدانید که کاندید مناسبی برای انجام جراحی لیفت ابرو و شقیقه در اصفهان با دکتر ایرجی ، هستید ، لازم است به بهترین پزشک برای انجام لیفت ابرو در شهر اصفهان مراجعه نمایید تا بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم نتیجه به شما اعلام شود. همچنین لازم است درجه و میزان افتادگی ابروها توسط جراح مورد بررسی قرار بگیرد و بر همین اساس بهترین روش برای جراحی و برطرف نمودن افتادگی ابروها تعیین شود. در یک دسته بندی کلی می توان افرادی که دارای شرایط زیر هستند را کاندید مناسبی برای انجام این فرآیند زیبایی اعلام نمود :

 • افرادی که میزان افتادگی ابروهای آن ها شدید است.
 • افرادی که دچار عدم تقارن در ابروها هستند.
 • افرادی که میزان افتادگی ابروهای آن ها از پلک فوقانی بیشتر است.
 • آن دسته از افرادی که در ناحیه پیشانی و یا ابرو چین و چروک دارند.
 • افرادی خط موی ناپایدار دارند.
 • افرادی که با لیفتینگ ابرو ، چهره آن ها غیر طبیعی و متعجب به نظر می رسد.

مزایای لیفت ابرو و شقیقه به صورت همزمان در اصفهان

از جمله مزیت های لیفت کردن شقیقه و ابرو به صورت همزمان در اصفهان با دکتر ایرجی به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • بهبود وضعیت پلک فوقانی
 • ایجاد چهره ای زیباتر و جوان تر
 • کاهش چین و چروک های ناحیه ابرو پیشانی
 • به حداقل رسیدن جای زخم های جراحی
 • دستیابی به بهترین نتیجه با انجام یک جراحی
 • صرفه جویی در زمان و هزینه

مراقبت های لازم در خصوص این جراحی

 1. در صورتی که محل بخیه های شما متورم است ، می توانید از کمپرس سرد به صورت غیر مستقیم در نواحی پیشانی استفاده نمایید.
 2. توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین مثل پریدن ، دویدن ، ورزش کردن ، بلند کردن اجسام سنگین حداقل تا دو هفته خودداری نمایید ؛ چرا که فعالیت های بدنی موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون شده و خطر خونریزی و باز شدن بخیه های جراحی را افزایش می دهد.
 3. حتما داروهای تجویز شده توسط جراح لیفت ابرو خوب در اصفهان ، را به صورت مرتب و به موقع مصرف نمایید.
 4. در صورتی که با علائم و نشانه های خاصی در دوران مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو رو به رو شدید ، حتما این موضوع را با جراح لیفت ابرو در اصفهان در میان بگذارید.
 5. از خوابیدن روی صورت خودداری نمایید. بهتر است حداقل تا سه هفته به پشت دراز کشیده و با قرار دادن دو بالش زیر سر به افزایش ارتفاع سر نسبت به بدن کمک کرده و سپس استراحت نمایید ؛ این کار به بهبودی سریع تر و کاهش تورم و کبودی های بعد از جراحی کمک زیادی می کند.
 6. دوش گرفتن و حمام کردن تا سه روز بعد از جراحی لیفت کردن ابرو در اصفهان ، توصیه نمی شود و بعد از آن لازم است با مشورت پزشک حمام کنید.
 7. توصیه می شود از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید.
 8. از دستکاری و ماساژ دادن نواحی جراحی خودداری کنید.

چه مدت ابروهای لیفت شده دوام دارند؟

مدت زمانی که ابروها پس از لیفت شدن دوام می‌آورند، به روش استفاده شده برای لیفت کردن و مواد مورد استفاده بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، جراحی کشیدگی ابروها یک روش دائمی برای لیفت ابروهاست و بازگشت پذیر نیست. اما روش‌های کم تهاجم یا غیرتهاجمی معمولاً بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارند و پس از آن نیاز به تجدید نظر دارند.

به طور کلی، عوامل متعددی از جمله نوع پوست، متابولیسم، فعالیت عضلات و شرایط محیطی بر ماندگاری لیفت ابروها تأثیر می‌گذارند. برای حفظ ماندگاری نتایج بهتر است با یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

نکات مهم قبل از جراحی

پیش از اقدام به هر نوع جراحی زیبایی یا لیفت، متخصص زیبایی یا جراح شما اقدامات زیر را انجام می‌دهد:

 • ارزیابی ناحیه پیشانی و پلک‌های بالایی به منظور تشخیص چین و چروک‌ها و خطوط صورت
 • بررسی و بحث در مورد نظرات شما و انتظاراتتان
 • ارزیابی سلامت عمومی شما و بررسی عوامل مرتبط
 • عکس‌برداری برای ثبت وضعیت قبل از جراحی
 • بحث درباره نتایج احتمالی جراحی و بررسی خطرات و عوارض مربوطه

در زمان مشاوره با متخصص زیبایی، حتماً سؤالات زیادی در مورد لیفت چشم و ابرو خود را مطرح کنید. برخی از این سؤالات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آیا لیفت ابرو برای من مناسب است؟
 • چه مراقبت‌هایی باید بعد از جراحی انجام دهم؟
 • چگونه این جراحی انجام می‌شود؟
 • چه زمانی می‌توانم بهبود یابم؟
 • چه عوارضی ممکن است پیش آید؟
 • چگونه شکل صورت من پس از یک سال یا بیشتر خواهد بود؟
 • چه مدت می‌توانم از نتایج لیفت ابرو لذت ببرم؟
 • در صورت عدم رضایت از نتایج، چه گزینه‌هایی وجود دارد؟
 • آیا می‌توانم نمونه‌هایی از نتایج جراحی‌های قبلی ببینم؟
 • جای زخم‌ها بعد از جراحی کجا خواهد بود؟

همچنین، دکتر پوست ممکن است دستورالعمل‌های خاصی را قبل و بعد از جراحی به شما بدهد، مانند:

 • ترک سیگار حداقل شش هفته قبل از جراحی
 • خودداری از مصرف الکل
 • توقف مصرف برخی داروها مانند آسپرین
 • رشد موها به میزان کافی برای پوشش زخم‌ها
 • داشتن همراه برای ارائه کمک در فازهای بعد از جراحی
 • استفاده از بسته‌های یخ به عنوان درمان تورم بعد از عمل

آیا لیفت ابرو برای زن باردار ضرر دارد؟

نمی‌توان به طور قطعی ادعا کرد که این روش زیبایی برای زنان باردار مضر است. با این حال، باید در نظر داشت که در برخی موارد مانند ورود مواد شیمیایی به خون مادر، باید به احتیاط عمل شود؛ بنابراین، توصیه می‌شود که اجرای لیفت ابرو با استفاده از بوتاکس یا جراحی زیبایی در دوران بارداری انجام نشود.

چقدر هزینه و قیمت جراحی لیفت ابرو است؟

هزینه و قیمت جراحی لیفت ابرو ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این عوامل شامل مکان و محل انجام جراحی، تخصص و تجربه جراح، نوع روش انجام لیفت ابرو، هزینه‌های بیمارستان و تجهیزات، هزینه‌های بررسی‌ها و آزمایش‌ها قبل از جراحی، هزینه‌های داروها و مراقبت‌های پس از جراحی و سایر عوامل است.

به طور معمول، هزینه جراحی لیفت ابرو در برخی کشورها و مناطق می‌تواند بین چند میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان یا بیشتر متغیر باشد. اما برای دقت و شفافیت بیشتر، توصیه می‌شود با جراح پلاستیک خود مشورت کنید و هزینه تخمینی جراحی لیفت ابرو را بر اساس شرایط شما و جزئیات مربوط به جراحی خود متوجه شوید. همچنین ممکن است که در بیمارستان‌ها یا مراکز زیبایی اطلاعاتی در مورد هزینه‌ها و قیمت‌ها ارائه داده شود که می‌توانید به آن‌ها نیز مراجعه کنید.

آیا می‌توان به طور هم‌زمان لیفت پیشانی و ابرو انجام داد؟

هر دو روش مذکور در بالا به تنهایی توانایی زیبایی و جوان‌سازی صورت را دارند. لیفت پیشانی، علاوه بر حذف چین و چروک‌های پیشانی و ایجاد پوست صاف، می‌تواند ابروها را هم بالا بکشد. همچنین، لیفت ابرو نیز با بالا کشیدن و تنظیم ابروها، می‌تواند میزان چین و چروک‌های پیشانی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، امکان انجام هم‌زمان این دو روش وابسته به تصمیم پزشک متخصص و نظر فرد است.

نتیجه حاصل از این عمل چه زمان قابل مشاهده است ؟

بعد از عمل شما تا حدودی شاهد تغییرات ایجاد شده در حالت ابروها خواهید بود اما به دلیل تورم و کبودی ها نتیجه نهایی قابل مشاهده نیست و برای این منظور باید حداقل به مدت 6 ماه صبر نمایید تا ابروها حالت طبیعی و زیبایی پیدا کند.

نتایج حاصل از جراحی لیفت کردن ابرو تا چه مدت ماندگار است ؟

لازم است پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که نتایج حاصل از عمل لیفت ابرو دائمی نیست ؛ چرا که افزایش سن و ایجاد چین و چروک های پوستی در نتیجه این جراحی تاثیر می گذارد. با این حال میزان دوام جراحی لیفت ابرو در اصفهان ، نسبت به سایر روش های غیر تهاجمی بیشتر بوده و داشتن سبک زندگی سالم و رعایت نکات مراقبتی به افزایش میزان ماندگاری این پروسه زیبایی کمک می کند.

 

لیفت ابرو در اصفهان - دکتر ایرجی

 

پاسخ به سوالات متداول در خصوص لیفت ابرو

 • عمل لیفت ابرو در اصفهان تا چه میزان رایج است ؟

از جمله پروسه های رایج زیبایی است که سالانه تعداد زیادی از افراد برای این فرآیند زیبایی اقدام می کنند.

 • آیا جراحی لیفت ابرو شکل و حالت چشم ها را تغییر می دهد ؟

این فرآیند زیبایی روی حالت ابروها تاثیر داشته اما تاثیری در شکل و فرم چشم ها ندارد ؛ با این حال ممکن است به دلیل تغییر و اصلاح حالت ابرو به نظر برسد حالت چشم ها نیز تغییر پیدا کرده است.

 • آیا جای زخم بعد از بالا بردن ابرو باقی می ماند ؟

جای برش های این جراحی در موهای شما پنهان شده و قابل مشاهده نیست.

 • مدت زمان انجام عمل لیفت ابرو چقدر است ؟

این فرآیند زیبایی با توجه به شرایط هر بیمار و همچنین مهارت و توانمندی جراح مشخص می شود. اما اغلب جراحی لیفت ابرو در اصفهان با دکتر ایرجی حدود یک ساعت زمان می برد.

 • آیا برای این عمل جراحی باید بیهوش شویم ؟

این موضوع به تشخیص و صلاحدید جراح بستگی دارد. جراحی لیفت ابرو هم با بیهوشی عمومی و هم با بی حسی موضعی به همراه داروی آرامش بخش قابل انجام است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها