مشکی

لیفت شقیقه در اصفهان

یکی از علائم و نشانه های پیری پوست ، افتادگی پوست اطراف چشم و پیشانی می باشد. برای  سفت شدن و کشیدگی این افتادگی ، تکنیک های جوانسازی مختلفی وجود دارد ، که یکی از پر طرفدار ترین این روش ها لیفت شقیقه در اصفهان است. این تکنیک به رفع افتادگی پلک ها نیز کمک بسیار زیادی می کند و خطوط موجود در پیشانی را از بین می برد. اگر از مزیت های همراه با این پروسه زیبایی آشنایی ندارید ، ما به شما توصیه می کنیم مقاله دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح لیفت شقیقه در اصفهان را به خوبی مطالعه کنید. 

لیفت شقیقه در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

لیفت تمپورال در اصفهان

بهتر است بدانید که پروسه لیفت شقیقه در اصفهان یا لیفت تمپورال نوعی عمل زیبایی بوده ، که به منظور بالا کشیدن گوشه های ابرو ، از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پنجه کلاغی و همچنین سفت تر شدن پوست افراد در اطراف شقیقه ها انجام می شود. این تکنیک سبب باز شدن چشم ها و جوان تر بنظر رسیدن چهره زیبا جویان خواهد شد. لازم به ذکر است که این پروسه زیبایی به علت وجود عروق بسیار زیاد در شقیقه ها بسیار حساس بوده و لازم است حتما توسط جراحی ماهر و با تجربه انجام شود.

مزیت جراحی لیفت تمپورال چیست؟

 1. نتایج ماندگار و دائمی
 2. ایجاد چهره ای شاداب و جوان
 3. عدم مشخص شدن محل جراحی
 4. باز تر شدن چشم ها و جلوه زیبا تر آن ها در صورت افراد

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی تمپورال می باشند؟

با افزایش سن ، به مرور تغییراتی در ساختار پوست افراد ایجاد می شود ، که سبب از بین رفتن شادابی و جوانی پوست آن ها خواهد شد. با وجود این ناهنجاری ها و از بین رفتن چربی های زیر پوست ، حجم نواحی از پوست نیز از بین رفته و در نتیجه نواحی از شقیقه دچار افتادگی می شود. به دنبال افتادگی این ناحیه از صورت چین و چروک و همچنین خطوط پنجه کلاغی در پیشانی و اطراف چشم ها دیده می شود ، که چهره افراد را پیر تر نشان خواهد داد. بنابراین با جود مواجه شدن افراد با تمامی این ویژگی ها آن ها یک کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه در اصفهان خواهند بود.

اقدامات قبل از جراحی لیفت شقیقه

قبل از اقدام به جراحی ، در جلسات مشاوره با بهترین جراح لیفت تمپورال دکتر ایرجی در اصفهان ، در رابطه با جراحی و انتظارات خود صحبت کنید. پس از تصمیم گیری و رسیدن به نتیجه نهایی از لیفت تمپورال ، جراح خوب لیفت شقیقه در اصفهان ، مواردی را جهت رعایت اقدامات قبل از لیفت نیز به زیبا جویان توصیه خواهد کرد ، که بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است تمامی این موارد به صورت کامل رعایت شوند. در ادامه با این اقدامات آشنا خواهیم شد.

 • زیبا جویان باید به مدت 2 الی 4 هفته از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنند.
 • توصیه می شود زیبا جو از مصرف ویتامین ها ، مکمل های آهن و  دارو هایی همچون آسپرین و دارو های ضد افسردگی 2 الی 4 هفته قبل از لیفت خودداری کنند.
 • در صورت ابتلای افراد به نوعی بیماری خاص یا مصرف دارو هایی بخصوص لازم است آن را به جراح اطلاع دهد و در مواقع ضروری از مصرف ان ها خودداری کند.
 • با توجه به استفاده از ماده بیهوشی ، بهتر است بیمار حدود 6 الی 8 ساعت قبل از لیفت شقیقه در اصفهان ناشتا باشد.
لیفت شقیقه در اصفهان - دکتر نیلوفر ایرجی

انواع تکنیک های جراحی زیبایی لیفت تمپورال

جالب است بدانید که  لیفت شقیقه در اصفهان با دو تکنیک مختلف انجام می شود ، که دسته اول دارای تهاجم نسبی بوده و دسته دوم به صورت کم تهاجم انجام خواهد شد. از جمله روش های کم تهاجم این پروسه زیبایی می توان به لیفت با استفاده از پلاسما جت نیز اشاره کرد.

لیفت تمپورال با نخ

برخی از افراد که بر اثر افزایش سن و کاهش وزن شدید با افتادگی پوست مواجه شده اند ، می توانند جهت لیفت شقیقه در اصفهان با نخ نیز اقدام کنند. لازم به ذکر است که این دسته از افراد به علت افتادگی پوست در گونه و خط فک می توانند با این تکنیک زیبایی نیز سبب کشیده تر شدن پوست این نواحی شوند. در روش لیفت با نخ شقیقه لایه های زیرین پوست به بالا کشیده شده اند ، که در به دنبال آن پوست سفت تر خواهد شد.  بهتر است بدانید که نتایج حاصل از این روش بلافاصله پس از اتمام کار قابل مشاهده خواهد بود.

میزان ماندگاری لیفت شقیقه

با وجود تکنیک های مختلف باید بگوییم که میزان ماندگاری با توجه به هر یک از روش ها نیز متفاوت خواهد بود. البته بهترین جراح لیفت شقیقه در اصفهان ، با توجه به افتادگی پوست شما زیبا جویان بهترین روش را پیشنهاد خواهد کرد. تکنیک های جراحی لیفت کردن شقیقه در اصفهان و لیفت با نخ ماندگار هستند و نیازی به تمدید ندارند ، در صورتی که پروسه تزریق ژل و پلاسما جت نیازمند تمدید مجدد هستند. البته روند پیری پوست هرگز متوقف نخواهد شد بنابراین تمامی تکنیک های موجود تنها زمان آن را به تاخیر می اندازند.

اقدامات مراقبتی بعد از لیفت تمپورال

 1. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید.
 2. از ماساژ شقیقه های خود تا بهبودی کامل بپرهیزید.
 3. از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های پر تنش خودداری کنید.
 4. توصیه می شود تا زیبا جویان دو الی سه روز بعد از جراحی لیفت تمپورال استحمام نکنند.
 5. از قرار گرفتن در محیط هایی همانند استخر ، سونا و استفاده از آب گرم نیز بپرهیزید.
 6. می توانید برای کاهش عوارض جانبی همانند التهاب و کبودی از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 7. به منظور کاهش و تسکین درد بعد از جراحی لیفت شقیقه در اصفهان ، پزشک مسکن هایی را برای شما تجویز خواهد کرد آن ها را راس ساعت مشخص شده مصرف کنید.
 8. لازم است با وجود بخیه در محل برش خورده با گذشته یک هفته الی 10 روز برای کشیدن آن ها به پزشک خود مراجعه کنید.
 9. از خوابیدن بر روی صورت تا مدت ها خودداری کنید و سرتان را با استفاده از چند بالشت بالا تر از بدنتان قرار دهید.
 10. در صورت عدم بهبود عوارض جانبی با گذشت دو الی سه هفته به جراح خوب و با تجربه لیفت تمپورال دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان مراجعه کنید.

تفاوت میان لیفت ابرو و شقیقه چیست؟

در پروسه جراحی لیفت ابرو ، هدف اصلاح چین و چروک ها در پیشانی و خطوط اخم بوده که سبب لیفت پیشانی افراد خواهد شد ، در صورتی که در جراحی لیفت کردن شقیقه در اصفهان به منظور بالا رفتن دم ابرو ها و رفع خطوط اطراف چشم می باشد ، که سبب سفت شدن پوست صورت نیز خواهد شد.

آیا می توان این نوع جراحی زیبایی را همزمان با بلفاروپلاستی انجام داد؟

به طور معمول در افرادی که به علت افزایش سن حالت چهره شان پیر تر شده است ، در کنار لیفت شقیقه در اصفهان ، می توانند تحت عمل جراحی پلک به صورت همزمان قرار گیرند. این پروسه زیبایی به درشت تر شدن چشم ها و جوان تر شدن چهره زیبا جویان کمک خواهد کرد.

کشیدن پوست شقیقه سبب ایجاد چه تغییراتی در چهره زیبا جو می شود؟

با گذر از سن 30 الی 40 سالگی ، گاهی اوقات چین و چروک ها در اطراف چشم و ابرو ها دیده می شوند ، که این امر می تواند در بیشتر نشان دادن سن واقعی افراد تاثیر بگذارد. این عارضه درخشندگی و زیبایی چهره را کاهش داده و سبب پیر به نظر رسیدن چهره آن ها خواهد شد. البته این موضوع به مرور زمان شدت می یابد و هر گونه چین و چروک ایجاد شده عمیق تر می شود. با انجام پروسه لیفت شقیقه در اصفهان با دکتر ایرجی ،  تمامی حالت های پیری و خستگی از چهره بر طرف می شود.

لازم به ذکر است که بدانید معمولا لیفت کردن شقیقه و چروک های اطراف چشم ، نسبت به چین و چروک های پیشانی ، صورت افراد را پیر تر نشان می دهد. این موضوع باعث شده تا افراد بسیاری کاندیدای عمل چشم گربه ای شوند که لیفت تمپورال نیز در آن انجام خواهد شد.

آیا لیفت بدون جراحی موثر است ؟

عده بسیاری از زیبا جویان ، هیچ گونه تمایلی به انجام جراحی های زیبایی ندارند و به دنبال بر طرف کردن چین و چروک ها با روشی غیر از جراحی می باشند. در نتیجه در این مواقع برای انجام تکنیک هایی همچون تزریق ژل و بوتاکس روی می آورند ، که دارای نتایج ماندگار و دائمی نمی باشند. جالب است بدانید که بوتاکس توانایی زیادی در لیفت شقیقه ندارد و لازم است تا افراد چندین بار از آن استفاده کنند تا نتیجه بهتری در رفع این عارضه به دست آورند.

معایب لیفت تمپورال چیست ؟

با توجه به آن که لیفت تمپورال یک روش کم تهاجم شناخته می شود ، اما ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشد.

 • ایجاد کبودی موقت در پوست
 • تورم ، التهاب و بی حسی ، درد
 • تورم ناشی از این پروسه جراحی در 4 الی 5 روز بعد از عمل به بالاترین حد خود می رسد ، البته ممکن است با رعایت برخی موارد در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا کنید.
 • کبودی بعد از جراحی معمولا با گذشت 10 الی 12 روز از بین می رود.
 • توصیه می شود از رفتن به محل کار خودداری کنید و حدود یک هفته استراحت کنید.
 • خطر وارد شدن اسیب به رشته های عصبی صورت نیز وجود دارد ، که البته پس از عمل به طور کامل بهبود پیدا می کنند.
 • با توجه به ان که برش و اسکار ها در پشت گوش ها یا بر روی قسمت های مو دار سر ایجاد می شوند ، به همین منظور به سختی قابل مشاهده می باشند ، در نتیجه داشتن توجه کافی و رعایت برخی موارد بسیار حائز اهمیت بوده تا زیبا جو دچار هیچ گونه عفونتی نشود.

برش های لازم در لیفت تمپورال در کدام نواحی ایجاد می شوند ؟

جراحی لیفت شقیقه با ایجاد برش هایی کوچک در اندازه های 2 الی 2.5 سانتی در نواحی همچون شقیقه ها انجام می شود ، که با توجه به کوچک بودن محل برش ها نیازی به کوتاهی موی سر در محل برش ها نمی باشد.

پاسخ به سوالات متداول لیفت شقیقه

آیا لیفت شقیقه برای از بین بردن چروک های چشم مناسب است ؟

خیر ، در واقع این روش با هدف رفع افتادگی و فرم دهی به چشم و ابروها انجام می شود. شما با انجام لیفت ابرو در کنار لیفت شقیقه می توانید فرم زیباتری به ابرو چشمان خود ببخشید. این روش در شاداب و جوان به نظر رسیدن چهره تاثیر بسزایی دارد. اما اگر به دنبال رفع افتادگی پلک و چروک های اطراف چشم هستید ، لازم است از روش های دیگر مثل بلفاروپلاستی ، تزریق ژل با بوتاکس با مشورت پزشک کمک بگیرید.

چه سنی برای انجام عمل لیفت شقیقه مناسب است ؟

به صورت کلی این جراحی در شرایطی که چشم و ابروها به دلیل افزایش سن ، دچار افتادگی شوند ، توصیه می شود. با این حال ممکن است برخی از افراد به صورت ژنتیکی چشم و ابروهای افتاده ای داشته باشند که در اینصورت پس از 18 سالگی با مشورت پزشک می توانند این عمل را انجام دهند.

آیا جای بخیه ها بعد از عمل لیفت شقیقه مشخص می شود ؟

برش های ناشی از عمل لیفت شقیقه به قدری ظریف و کوچک هستند که اثرات آن بعد از مدتی از انجام جراحی به صورت کامل محو شده و از بین می روند. همچنین لازم به ذکر است که برش ها و بخیه های این جراحی در محل رویش موها ایجاد می شود ؛ به همین دلیل به هیچ وجه قابل مشاهده و تشخیص نیست.

آیا لیفت پیشانی همان لیفت شقیقه است ؟

خیر ، در جراحی لیفت شقیقه در اصفهان با دکتر ایرجی ، نواحی بیرونی پیشانی تحت تاثیر قرار می گیرد و تنها می توان قسمت های گوشه ابرو را به سمت بالا لیفت کرده و حالت داد ؛ در حالی که لیفت پیشانی با هدف از بین بردن چروک ها و جوانسازی انجام می شود. اگر به دنبال تغییرات گسترده تری هستید ، می توانید با مشورت پزشک این دو پروسه را به صورت همزمان انجام دهید.