مشکی

پروتز چانه در اصفهان

اگر چانه شما فرو رفته یا کوچک است و به دنبال اهداف زیبایی ظاهر و برجسته کردن این عضو از صورت خود هستید و می خواهید کانتوری فوق العاده نیز در چانه خود ایجاد کنید ، می توانید با استفاده از پروسه پروتز چانه در اصفهان به خواسته خود دست یابید. اگر شما کاندیدای این جراحی هستید ، بهتر است برای آشنایی بیشتر با این روند زیبایی و درمانی با مطالعه مطلب تهیه شده توسط دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان بیشتر آشنا شوید.

پروتز چانه - دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان

جراحی ایمپلنت چانه در اصفهان

به طور معمول این پروسه زیبایی مناسب افراد با چانه ای کوچک بوده تا بتوانند به ساختاری زیبا و متناسب با دیگر اعضای صورت خود دست یابند. البته جالب است بدانید که پروتز چانه جنبه درمانی نیز داشته و پزشکان اغلب به منظور بر طرف کردن مشکلات ناشی از فک به صورت مادرزادی ، وارد شدن ضربه در یک حادثه غیر منظره یا ابتلا افراد به نوعی بیماری خاص و وارد شدن آسیب به چانه این پروسه درمانی را انجام خواهند داد.

✨ نکته: توجه داشته باشید که روش هایی همانند تزریق ژل برای اصلاح مشکلات موجود در چانه تاثیر گذار می باشد ، اما ماندگاری آن ها موقتی بوده و همانند پروتز دائمی نخواهند بود.

مزایای ایمپلنت چانه چیست ؟

 • دارای ماندگاری دائمی
 • بهبود برجستگی چانه
 • تقویت ساختار ضعیف استخوانی
 • بازگرداندن حجم از دست رفته چانه
 • ایجاد یک خط فک مشخص و متعادل
 • دست یابی زیبا جو به ظاهری طبیعی و جوان
 • تغییر سایز ایمپلنت با توجه به خواسته زیبا جو
 • پروتز چانه در اصفهان و کمک به خوش فرم تر به نظر رسیدن گونه ها
 • تکنیکی ایمن و کم تهاجم ، که سبب هماهنگی و تعادل در صورت و گردن می شود

اقدامات قبل از پروتز چانه

 1. در جلسات مشاوره با دکتر ایرجی ، بهترین جراح پروتز چانه در اصفهان ، موارد ضروری را به منظور اقدامات قبل به شما زیبا جویان توصیه خواهد کرد ، لازم است تمامی این موارد را به خوبی رعایت کنید تا از بروز هر گونه اختلال در روند جراحی پیشگیری شود.
 2. مصرف برخی دارو ها همانند آسپرین و دارو های ضد التهابی را کنار بگذارید و از مصرف مکمل های گیاهی تا ده روز قبل از جراحی خودداری کنید.
 3. هر نوع دارو مورد استفاده در این پروسه باید تحت نظر پزشک باشد ، بنابراین در صورت ابتلا به نوعی بیماری خاص که نیازمند مصرف برخی دارو های خاص می باشد باید آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
 4. حتما آزمایشات توصیه شده از جانب پزشک قبل از آغاز فرایند پروتز چانه را تهیه کرده و در اختیار پزشک قرار دهید.
 5. شش هفته قبل از جراحی لازم است تا زیبا جو مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارد و از مصرف آن ها خودداری کند.
پروتز چانه - دکتر نیلوفر ایرجی در اصفهان

می توان جراحی بینی و ایمپلنت چانه را به صورت همزمان انجام داد ؟

بله ، گاهی اوقات و با توجه به نظر دکتر نیلوفر ایرجی ، جراح پروتز چانه خوب در اصفهان ، توصیه می شود تا افراد تحت عمل پروتز چانه جراحی بینی در اصفهان و به صورت همزمان قرار گیرند. انجام همزمان هر دو این یک تکنیک های زیبایی و درمانی علاوه بر تاثیر گذاری بر زیبایی ظاهر افراد و خلق یک هارمونی مناسب ، تنها با یک دوره نقاهت همراه بوده و نیازمند گذراندن دوره های نقاهت طولانی مدت و چند باره نمی باشند. همچنین با رفع ایرادات و ایجاد تناسب با ساختار صورت افراد رضایت از جراحی بینی یا پروتز نیز با رضایت بالای زیبا جو همراه خواهد بود.

مزیت های جراحی پروتز چانه و عمل بینی همزمان

در صورتی تمامی اجزای چهره در تناسب و هماهنگی قرار داشته باشند ، این مسئله منجر به افزایش زیبایی و جذابیت های چهره خواهد شد ، به همین دلیل گاهی ممکن است به دلیل عقب بودن فرم چانه ، بعد از عمل زیبایی بینی نیز نتیجه خوبی حاصل نشود یا بالعکس گاهی فرد تنها با انجام جراحی پروتز چانه و تناسب میان بینی و فرم صورت ، از انجام عمل بینی بی نیاز شود. به همین دلیل در قدم اول لازم است به یک جراح متخصص در زمینه زیبایی مراجعه نمایید تا پزشک بر اساس مهارت و دانشی که دارد بهترین گزینه جراحی را به شما پیشنهاد دهد ؛ همچنین در مواردی ممکن است نیاز باشد ، همزمان با عمل زیبایی بینی ، جراحی پروتز چانه نیز انجام شود تا در نهایت به نتیجه ایده آل و زیبایی دست پیدا کنید. اما انجام این دو پروسه زیبایی به صورت همزمان با بهترین جراح بینی اصفهان با مزیت هایی همراه است که در ادامه به آن ها اشاره شده است :

 • با انجام یک جراحی می توانید به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.
 • هزینه همزمان این دو جراحی از هزینه جراحی به صورت مجزا بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.
 • نیازی به دو بار بیهوشی و گذراندن دوره نقاهت نیست.
 • با ایجاد هماهنگی و ایجاد تعادل میان اجزای صورت ، بعد از عمل بینی و پروتز چانه به صورت همزمان ، تغییرات مثبت بسیاری در چهره ایجاد خواهد شد که به زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر شما کمک می کند.

برش های مورد نیاز در پروسه ایمپلنت چانه در کدام نواحی ایجاد می شوند ؟

در تکنیک پروتز چانه در اصفهان ، پزشک با توجه به مشکلات موجود برش ها را تنها در ناحیه نیز ایجاد خواهد کرد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

برش زیر چانه

در این تکنیک در نواحی چین زیر چانه برش خارجی ایجاد می شود. قرار دادن پروتز در این پروسه بسیار آسان تر بوده و سبب می شود تا پروتز به صورت کاملا دقیق نیز جای گذاری شود. البته باقی ماندن محل برش بر روی پوست تنها معایب آن بوده ، که توسط پماد های درمانی نیز آثار آن از بین می رود.

برش های داخل دهانی

بر خلاف پروتز چانه با استفاده از ایجاد برش ها در زیر چانه ، در این تکنیک برش ها در داخل دهان و از ناحیه ای از لب پایین که به لثه متصل شده است ایجاد خواهد شد. هیچ یک از برش ها بعد از بهبودی کامل افراد مشاهده نخواهند شد ، اما با توجه به دشواری قرار دادن پروتز امکان بروز عفونت البته ، در برخی موارد بسیار نادر وجود خواهد داشت.

تاثیرات و ماندگاری جراحی پروتز چانه چقدر است ؟

ایمپلنت های مورد استفاده در چانه ، از جمله تجهیزات پزشکی با دوام محسوب می شوند. به همین منظور نتیجه حاصل از پروتز چانه تا همیشه باقی خواهد ماند. برای مثال نوع سیلیکونی آن جذب نخواهد شد و هرگز نشتی پیدا نخواهد کرد و در مواقعی که توسط بهترین جراح پروتز چانه در اصفهان ، دکتر ایرجی جای گذاری شده باشد ، تکان نخورده و جا به جا نمی شود.

✨ نکته: لازم به ذکر بوده که در صورت وارد شدن ضربه ای شدید به پروتز و آسیب دیدگی آن ، لازم است طی یک پروسه جراحی دیگر سیلیکون موجود نیز تعویض شود.

پروتز چانه در اصفهان - دکتر ایرجی

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی چانه در اصفهان می باشند ؟

 • افراد با غبغب بزرگ
 • افرادی که چانه آن ها عقب می باشد
 • فرایند رشد استخوان ها کامل شده باشد
 • افراد با عدم وجود دفرمگی در استخوان چانه
 • در صورت عدم ابتلای زیبا جو به بیماری های مرتبط با فک
 • در مواقعی که چانه افراد ارتفاع بسیار کمی نداشته باشد
 • افراد از لحاظ فیزیکی و جسمانی در سلامت کامل باشند
 • افرادی که دارای چانه هایی نوک تیز یا مربعی شکل می باشند
 • افرادی که از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل خودداری می کنند
 • انتظارات واقع بینانه از پروسه درمانی و زیبایی پروتز چانه در اصفهان داشته باشند.

سن مناسب جهت انجام عمل پروتز چانه

به طور کلی عده بسیار زیادی از پزشکان ترجیح می دهند تا پروتز چانه در افراد در سنینی که رشد استخوانی آن ها تکمیل شده است و دیگر تغییراتی در پیش رو ندارد انجام شود. در غیر این صورت با افزایش سایز استخوان چانه ، پروتز حرکت کرده و جا به جا می شود که در پی آن صورت زیبا جو شکلی نا متقارن به خود گرفته و زیبایی خود را از دست می دهد. بنابراین با توجه به نظر جراح خوب و حاذق در اصفهان دکتر ایرجی و پس از پایان فرایند رشد استخوان نیز برای جراحی اقدام کنید.

اقدامات مراقبتی بعد از ایمپلنت چانه

 1. درد ناشی از ایمپلنت چانه بسیار کم و قابل کنترل بوده ، در صورت احساس درد شدید می توانید از دارو های مسکن توصیه شده توسط جراح نیز استفاده کنید.
 2. تمامی افراد بعد از عمل جراحی پروتز چانه در اصفهان ، دچار تورم در این ناحیه خواهند شد که البته به مرور زمان نیز بهبود می یابد ، اما می توانید با استفاده از کمپرس های سرد این عوارض را کاهش دهید.
 3. پس از پایان فرایند جراحی هرگز نباید به صورت بخوابید ، زیرا منجر به بروز درد و آسیب شده و ممکن است بخیه ها باز شوند و در بدترین حالت پروتز نیز جا به جا شود.
 4. به هنگام مسواک زدن ، حتما از پزشک خود سوال کنید که آیا مانعی دارد یا خیر ، در صورتی که مسواک زدن برای شما منع نشود باید با دقت و توجه کافی انجام شود تا آسیبی به بخیه ها وارد نشود.
 5. افراد در 24 ساعت ابتدایی پس از ترخیص تنها مجاز خواهند بود تا مایعات مصرف کنند و پس از آن با مصرف مواد غذایی نرم و میکس شده تغذیه خود را آغاز کنند.
 6. توصیه می شود به مدت 6 الی 8 هفته از مصرف مواد غذایی سفت ، ترد و چسبنده خودداری شود.
 7. حتما از دهانشویه و آنتی بیوتیک هایی که توسط پزشک توصیه شده است استفاده شود.

نتیجه حاصل از این نوع جراحی چه زمانی مشخص می شود ؟

به طور معمول تورم ناشی از عمل پروتز چانه حدود 6 الی 8 هفته ادامه خواهد داشت. بنابراین با گذشت این بازه زمانی که در بیماران متفاوت می باشد ، می توان نتیجه نهایی حاصل از پروتز را نیز مشاهده کرد. البته بهتر است بدانید که واکنش بدن نسبت به تغییرات ایجاد شده یکسان نبوده و پروسه بهبودی در هر فردی با دیگری متفاوت است ، به همین منظور نمی توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی چانه چگونه است ؟

برای آن که تغییری در پروتز چانه افراد به هنگام خواب ایجاد نشود ، نحوه خوابیدن زیبا جو بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. بنابراین بهتر است به صورت طاق باز بخوابید و از چند بالشت زیر سر خود استفاده کنید. این کار از وارد شدن فشار به نواحی جراحی شده جلوگیری می کند و در کاهش تورم تاثیرات خوش آیندی می گذارد.

 هزینه مورد نیاز برای جراحی چانه در اصفهان

مقدار هزینه لازم برای پروتز چانه در اصفهان ، از جمله مواردی بوده که ذهن زیبا جویان را به خود مشغول کرده است. از آنجایی که فاکتورهای گوناگونی در تعیین هزینه این پروسه زیبای و درمانی تاثیر گذار است ، برای اطلاع دقیق از هزینه تنها لازم است به دکتر نیلوفر ایرجی ، جراح پروتز چانه در اصفهان مراجعه کنید تا پس از بررسی موارد لازم هزینه لازم نیز به شما اعلام شود.

ورم بعد از ایمپلنت چانه

یکی از شایع ترین عوارض ناشی از عمل پروتز چانه ، در رابطه با میزان تورم و کبودی بعد از عمل است. که این عارضه کاملا طبیعی بوده و نیازی به نگرانی ندارد ؛ زیرا به مرور و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. به کمک کمپرس یخ ، کاهش نمک و ادویه در رژیم غذایی ، مصرف آناناس و کرفس می توانید به تسریع روند بهبودی و کاهش ورم ناشی از جراحی پروتز کردن چانه کمک نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها