مشکی

چال گونه در اصفهان

یکی از معیارهای زیبایی که امروزه در میان افراد پر طرفدار شده است نمایان شدن چال گونه با هر بار لبخند زدن در چهره افراد می باشد. جالب است بدانید که عده بسیاری به صورت مادرزادی بر روی گونه های خود چال دارند و برخی دیگر با انجام تکنیک های کم تهاجم و آسان طی یک پروسه کوتاه می توانند از این معیار زیبایی صورت بهرمند شوند. دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح زیبایی صورت در اصفهان ، با داشتن تجربه و مهارت کافی در این زمینه شما را برای رسیدن به گونه ای زیبا همراهی می کند.

چال گونه - دکتر نیلوفر ایرجی در اضفهان

چال روی گونه یا چال لپ چیست ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که چال لپ به صورت مادرزادی ، نتیجه یک حفره در یکی از عضلات گونه به نام عضله شیپوری می باشد. اگر چه این مورد به صورت ارثی می باشد ، اما در صورت تمایل برخی افراد می توان آن را با جراحی چال گونه در اصفهان نیز ایجاد کرد. جالب است بدانید که این معیار زیبایی صورت یک نقص در عضلات گونه می باشد. این فرورفتگی نشان دهنده جوانی و زیبایی بوده که سبب افزایش زیبایی لبخند افراد می شود.

اقدامات قبل از آغاز جراحی چال لپ

 1. قبل از مراجعه به پزشک حتما به طور کامل حمام کنید.
 2. در صورت جراحی هیچ گونه آرایشی نداشته باشید.
 3. بهتر است در اقدامات قبل حدود یک الی دو هفته قبل از جراحی آغاز و رعایت شوند.
 4. به مدت 6 الی 7 ساعت قبل از آغاز فرایند جراحی چال گونه در اصفهان از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 5. نوشیدن الکل و مصرف دخانیات را دو هفته قبل از جراحی کنار بگذارید زیرا می تواند دوره بهبودی شما را افزایش دهد.
 6. اگر قبل از جراحی گونه های شما به هر دلیل درد می کند ، بهتر است درد را با مصرف استامینوفن و پاراستامول کنترل کنید.

انواع چال

چال لپ

یکی از شایع ترین و شناخته ترین چال ها که حتما شما نیز آن را دیده اید ، چال لپ می باشد. این چال در قسمت های مختلف گونه قرار گرفته است و لزوما در هر دو گونه قرار نخواهد گرفت ، بلکه ممکن است تنها در یک سمت ایجاد شود.

نکته: توجه داشته باشید که جراحی چال گونه در اصفهان می تواند سبب لاغری صورت و کاهش وزن زیبا جویان شود.

چاله چانه

این نوع چال اغلب به عنوان شکاف چانه نامیده می شود. این چال شیوع کمتری داشته که از اتصال به استخوان فک به وجود می آید. اگر یکی از والدین این نوع چال را داشته باشد ، احتمال ارث بردن این ویژگی در فرزند بسیار زیاد خواهد بود.

انواع مختلف چال و تاثیرات آن بر چهره

چال هندی : این نوع چال در نواحی از استخوان گونه ایجاد شده و می تواند به چهره فرد حالتی معصوم و بامزه ای را ببخشد.

چال کشیده : نوع کشیده چال ، از کنار لب بالا تا لب پایین ایجاد شده و سبب ایجاد چهره ای جذاب و مهربان می شود.

چال اطراف دهان : به هنگام لبخند زدن چال در راستا یا بالا تر از لب ها ایجاد شده ، که چهره ای جذاب و رسمی را به زیبا جو خواهد بخشید.

چگونگی جراحی جهت ایجاد چال بر روی گونه

بهترین گزینه برای برخی افراد جراحی چال گونه اصفهان می باشد. این پروسه زیبایی در زمانی کوتاه و بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. نام دیگر این پروسه جراحی دیمپل پلاستی بوده که حدود 20 الی 30 دقیقه با توجه به تجربه و مهارت بهترین جراح چال گونه در اصفهان دکتر ایرجی زمان خواهد برد. به منظور کاهش درد و عدم احساس درد در زیبا جو پزشک از دارو های بی حسی استفاده خواهد کرد. برای آغاز فرایند جراحی ، پزشک محل مورد نظر و بخشی از عضلات درون دهان را برای ایجاد یک فرورفتگی در ماهیچه های قسمت گونه بر می دارد. پس از اتمام تغییرات لازم ، با بخیه زدن محل برش ، فرد می تواند به چال طبیعی گونه خود دست یابد .

مزیت های جراحی چال خنده

برخی از افراد از زمان تولد دارای حفره ای در گونه خود هستند که به آن چال خنده یا گونه گفته می شود. هر چند که از این حفره نوعی نقص مادرزادی یاد می شود اما از آنجایی که به شیرینی لبخند اضافه می کند ، امروزه به عنوان یکی از معیارهای زیبایی برای بسیاری از افراد شناخته می شود. همین موضوع موجب شده تا در سال های اخیر افراد زیادی برای ایجاد چال گونه داوطلب شوند. این پروسه با مزیت های زیادی همراه است که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است :

 • دوره نقاهت کوتاه
 • ایمن بودن فرآیند جراحی
 • بدون نیاز به داروی بیهوشی
 • هزینه درمانی مقرون به صرفه
 • مناسب برای تمامی سنین و جنسیت ها

اقدامات مراقبتی لازم بعد از جراحی چال گونه

از جانب دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح چال گونه در اصفهان توصیه می شود ، برای رسیدن به نتیجه ای موفقیت آمیز و رضایت بخش از جراحی خود ، مراقبت های بعد از چال خنده را به درستی رعایت کنید. از جمله این مراقبت ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 • از حرکت اضافی صورت خود در چند روز ابتدایی خودداری کنید.
 • وجود التهاب و تورم در اطراف چال گونه در اصفهان طبیعی بوده که به مرور بهبود خواهد یافت.
 • به منظور پیشگیری از ایجاد هرگونه باکتری در دهان توصیه می شود از دهانشویه روزی چند بار استفاده شود.
 • پزشک دارو و آنتی بیوتیک هایی را برای شما زیبا جویان تجویز خواهد کرد ، بهتر است آن ها را راس ساعت مشخص شده استفاده کنید.
 • تا زمانی که بافت های داخلی دهان تان بی حس است از خورد مواد غذایی بسیار سرد یا بسیار گرم خودداری کنید تا منجر به اسیب دیدگی نشود.
 • بهتر است در رژیم غذایی روز های ابتدایی بعد از جراحی چال لپ ، مواد غذایی آبکی و نرم استفاده کنید و خوراکی های سفت ، چسبنده و نیاز به جویدن بسیار زیاد را کنار بگذارید.

آیا ممکن است محل جراحی کاشت چال لپ باقی بماند ؟

خیر ، بهتر است نگران محل باقی ماند جراحی چال گونه در اصفهان خود نباشید ، زیرا تمامی تغییرات و برش ها از نواحی داخل دهان ایجاد شده است.

آیا عمل زیبایی چال لپ برگشت پذیر است ؟

با توجه به آن که این پروسه زیبایی دارای ماندگاری طولانی مدت است ، اما به معنای برگشت ناپذیری آن نمی باشد. چال لپ ممکن است تا حدودی قابل برگشت باشد. بنابراین در حالت برگشت پذیری ممکن است بافت گونه آزاد شده و در نتیجه از عضله زیرین جدا شود.

نتیجه نهایی تکنیک کاشت چال گونه چه زمانی مشخص می شود ؟

بخیه های مورد استفاده در جراحی چال خنده در اصفهان با گذشت دو هفته نیز جذب خواهند شد ، بنابراین پوست ناحیه جراحی نرم شده و چال حالت طبیعی به خود خواهد گرفت. همچنین زمان بهبود عوارض جانبی ممکن است تا دو هفته زمان ببرد که پس از آن نتیجه نهایی نیز مشخص خواهد شد.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای عمل چال گونه می باشند ؟

به طور کلی باید بگوییم اگر افراد در سلامت جسمانی سالمی باشند کاندیدای اصلی جراحی چال گونه در اصفهان خواهند بود. با توجه به آن که این پروسه کم تهاجم بوده و خطری برای زیبا جو نخواهد داشت و همچنین بکارگیری از آن محدودیتی نداشته. البته در جلسات مشاوره جراح سلامت شما را بررسی کرده و از سوابق پزشکی شما مطلع می شود.

آیا انتخاب محل چال بر عهده زیبا جو است ؟

بله ، قبل از آغاز جراحی زیبا جو همراه با جراح صورت خوب و با تجربه در اصفهان دکتر ایرجی ، بهترین ناحیه جهت ایجاد چال گونه در اصفهان را انتخاب خواهند کرد ، سپس جراح همان گونه که فرد انتظار دارد تغییرات لازم را اعمال می کند.

هزینه عمل چال گونه در اصفهان چقدر خواهد بود ؟

انتظارات افراد از ایجاد چال لپ با یکدیگر متفاوت می باشد ، بنابراین اطلاع از قیمت نهایی نیازمند به مراجعه به پزشک و بررسی برخی موارد بوده که در انتها جراح آن را به زیبا جو اطلاع خواهد داد.

آیا برای انجام جراحی چال گونه محدودیت سنی وجود دارد ؟

خیر هیچ محدودیت سنی برای انجام این پروسه زیبایی وجود ندارد ، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای انجام جراحی چال گونه در اصفهان با دکتر ایرجی ، باید از برخی شرایط برخوردار باشید ، برای مثال افرادی که صورت بسیار تپلی دارند یا پوست صورت آن ها شل و افتاده است ، نمی توانند کاندید خوبی برای ایجاد چال لپ باشند. برای آنکه به این معیار زیبایی دست پیدا کنید و صاحب یک لبخند جذاب و شیرین شوید ، لازم است حتما در خصوص مکان مناسب برای ایجاد چال با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا با ورزش می توان چال گونه ایجاد کرد ؟

خیر ، ماساژ صورت و تمرینات ورزشی در ایجاد چال خنده هیچ تاثیری ندارند. اگر به صورت مادرزادی چال گونه ندارید و تمایل به ایجاد آن دارید ، تنها راه دستیابی انجام عمل جراحی است. خوشبختانه این جراحی با حداقل تهاجم همراه بوده و در مدت زمان کوتاهی حتی بدون نیاز به داروی بیهوشی قابل انجام است. دوره نقاهت و ریکاوری حاصل از این فرآیند نیز کوتاه بوده و در کمترین زمان می توانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها