مشکی

جراحی بینی طبیعی در اصفهان

بینی به‌ عنوان یکی از اعضای برجسته موجود در مرکز چهره هر فرد قرار دارد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد به فرم بینی خود توجهی نمی ‌کنند ، اما ممکن است شکل بدفرم و یا اندازه بزرگ بینی‌ شان آن‌ها را تحت آزار قرار دهد و به ‌طور قابل توجهی این موضوع می ‌تواند بر اعتماد به‌ نفسشان تأثیر منفی بگذارد. در این صورت جراحی بینی طبیعی در بیماران باعث رفع عیوب بینی آنان می شود و ظاهر طبیعی بینی شان حفظ می شود. طی این متد زیبایی ، برخلاف جراحی بینی فانتزی ، تغییرات وافری در ساختار بینی افراد ایجاد نمی‌شود تا به ‌خوبی با دیگر نواحی چهره هماهنگ شود. در ادامه این مقاله از دکتر نیلوفر ایرجی ، بهترین جراح بینی و همچنین متخصص گوش و حلق و بینی اصفهان ، با جزئیات بیشتر این تکنیک آشنا خواهید شد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

ویژگی‌های جراحی بینی طبیعی 

عمل بینی طبیعی در اصفهان ، برای بینی های استخوانی و گوشتی ، رویکردی است که جراح طی آن بر حفظ غضروف ، استخوان و بافت نرم بینی در وضعیت طبیعی خود تمرکز بالایی دارد و طی این پروسیجر به ایجاد یک کانتور طبیعی کمک بسزایی می ‌کند. به ‌همین ‌دلیل ، در رینوپلاستی طبیعی ، حفره ‌های بینی بیش از حد کوچک نمی ‌شوند و در پشت بینی ، هیچ گونه قوسی ایجاد نمی شود. جراح طی این فرایند زیبایی سعی می‌ کند زاویه مناسبی بین بینی و لب بالایی متقاضی ایجاد کند. یکی از مشخصه‌های واضح جراحی بینی طبیعی ، زاویه میان لب بالایی و نوک بینی است که می بایست بین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد ، تا از روئیت بیش از حد نوک بینی پیشگیری کند. زاویه ای که میان نوک بینی و پیشانی است حدود ۱۱۵ تا ۱۳۰ درجه می باشد. البته طی عمل بینی طبیعی مردانه ، این زاویه تیزتر نیز می باشد. معمولاً در پروسه طبیعی زنانه ، زاویه بین نوک بینی و چانه در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه است.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • شکل دادن به غضروف در یک موقعیت آناتومیک طبیعی و حفظ غضروف کافی برای به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ بینی و جلوگیری از کشیده شدن بیش ‎از حد سوراخ‎های بینی به سمت بالا
 • جلوگیری از تیزی نوک بینی به واسطه گرافت‎ها
 • عدم تغییر زیاد چین ‎و‎چروک‎ها و برجستگی‎های طبیعی اطراف بینی
 •  ماندگاری و پایداری بالای اثر مدل بینی طبیعی به ‎جهت دستکاری اندک
 • عدم بروز مشکل در روند تنفس طبیعی و راه‎های هوایی
 • ساختار داخلی بینی ریکاوری سریع داشته و به همین جهت از ماندگاری و رشد غیرطبیعی جای زخم و یا بافت اسکار جلوگیری می شود
 • ایجاد بینی متناسب با دیگر اعضای چهره
 • به‎ حداقل رسیدن شانس جراحی بینی ترمیمی برای هر متقاضی

معایب جراحی بینی طبیعی

ممکن است رینوپلاستی طبیعی توسط بهترین جراح بینی طبیعی اصفهان تغییرات وافری در ظاهر صورت متقاضی ایجاد نکند ، اما برخلاف عمل بینی فانتزی با مشکلاتی همچون تنگی راه‎های هوایی طی چند سال آینده همراه نمی باشد. از نظر دکتر ایرجی ، جراحی بینی طبیعی به طور کلی به ‎جهت عدم دستکاری بالای غضروف و استخوان ‎های بینی با مشکلاتی خاص همراه نمی باشد و نهایتا مانند هر نوع جراحی با عوارضی موقت مواجه می شود :

 • التهاب و کبودی در زیر چشم و نواحی اطراف بینی
 • درد و ناراحتی در قسمتی از صورت
 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی

نکته : این عوارض خوشبختانه برخلاف جراحی بینی فانتزی با شدت بالایی همراه نیست و طی یک تا دو هفته با صرف داروهای ضدالتهاب رفع می ‎شوند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی

نوک بینی متمایل به بالا ، قوس بزرگ روی بینی و حفره های بسیار کوچک بینی از ویژگی‌های بارز بینی عروسکی است که این موارد در بینی طبیعی نیست. در بینی طبیعی ، زاویه میان لب بالا و بینی ، اغلب ۹۰ تا ۹۵ درجه است ، در حالی که در بینی فانتزی این زاویه حدودا ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد که موجب عمود نمایان شدن نوک بینی می‌شود. به دلیل ضخامت پوست بینی‌های گوشتی ، تغییرات بالایی طی جراحی زیبایی ایجاد نمی ‌شود. همچنین ، مناسب ترین گزینه برای مراجعین اصفهان که بینی گوشتی دارند ، جراحی بینی طبیعی است که نتیجه مطلوب ‌تری دارد. جراحی بینی فانتزی عموما برای بینی‌های استخوانی قابل اجرا است.

نکات قابل توجه قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی

 • ارزیابی و معاینه جسمی توسط جراح بینی باید حداقل طی چند هفته قبل از انجام عمل بینی طبیعی انجام شود.
 •  باید لیستی از داروها و مکمل‌های مصرفی فعلی تان را در اختیار جراح قرار دهید.
 • مصرف برخی داروها و یا مکمل‌ها را که سبب افزایش عوارض جراحی بینی می ‌شود ، متوقف کنید.
 • حداقل یک ماه قبل از عمل بینی می بایست سیگار را ترک کرد.
 • بعد از جراحی بینی طبیعی ، به دلیل عوارضی مانند کبودی ، درد و تورم  می بایست مدتی استراحت کنید تا به ‌مرور زمان برطرف ‌شوند.
 • تا چند هفته پس از عمل بینی طبیعی می بایست از دویدن ، یوگا و انجام سایر فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است؟

با توجه به اینکه جراح تغییرات بالایی در ظاهر بینی ایجاد نمی کند ، تنها هدف این پروسیجر ، رفع عیوب بینی است. این پروسیجر در مقایسه با رینوپلاستی فانتزی هزینه کمتری دارد. به طور کلی ، مبلغ نهایی جراحی بینی طبیعی در اصفهان به عواملی همچون میزان مهارت جراح بینی ، وضعیت بینی بیمار ، شرایط بالینی و غیره بستگی دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها